מונס דאבור זכה ב"שער השנה" בשווייץ. צפו בו

פוצצה עסקת העברתו של חלוץ גראסהופרס לזלצבורג, שוויתרה עליו: "גם לנו יש גבול"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.02.16 - 21:33

תגיות: מואנס דאבור

תחילת כתבה

ישאר בארץ השוקולד. על פי דיווח בתקשורת האוסטרית, עסקת העברתו של מואנס דאבור לרד בול זלצבורג פוצצה, והחלוץ ישאר בגראסהופרס. המנהל הספורטיבי של המועדון האוסטרי התבטא בנושא לתקשורת המקומית: "העסקה במתווה הנוכחי שלה לא מתאימה לנו. גם לנו יש את הגבולות שלנו".

השיחות בין האלופה האוסטרית לגראסהופרס תפסו תאוצה בימים האחרונים, והאוסטרים הגישו הצעה בגובה 4.3 מיליון יורו ובונוסים עבור אליפות, הגעה לליגת האלופות או מכירה עתידית, אך השוויצרים דרשו סכום גבוה יותר. זלצבורג הגדילה לעשות והגישה הצעה משופרת בגובה 5.5 מיליון יורו, אך גם זו לא גרמה לקבוצתו של דאבור לשנות את עמדתה.

מאמן המועדון האוסטרי הוא לא אחר מאשר אוסקר גרסיה, שאימן את החלוץ עוד בתקופתו במכבי תל אביב, והוא זה שלחץ על המועדון לצרפו. שתי הקבוצות סיכמו ביניהן שימשיכו את השיחות בקיץ, אז יתכן והחלוץ יבצע את המעבר. בתוך כך הערב (שני), הוכתר השער המופלא של השחקן, בו כבש בסלאלום נגד סיון, ל"שער השנה" בשווייץ. בנוסף, נבחר ל-11 של השנה בליגה, וסיים במקום השני, אחרי בריל אמבולו מבאזל, ב"שחקן השנה".

החלוץ בן ה-23 הגיע באמצע עונת 2013/14 לשוויץ, ובחצי עונה כבש 9 שערים ב-15 הופעות. בעונה שעברה הבקיע 13 שערים ב-32 משחקים, והעונה המספרים שלו הגיעו לשיא עם 11 שערים ב-17 משחקים, והיה מועמד לתואר שחקן השנה בשוויץ, זכה בתואר חלוץ המצטיין של הליגה ובשער היפה של העונה. הליגה השווייצרית תחזור לפעילות בשבוע הבא, כאשר גראסהופרס תתארח אצל יאנג בויז בקרב בין השניה לשלישית, ואם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, דאבור יהיה חלק מהקבוצה בהתמודדות הקרובה.

מנגד, רד בול זלצבורג במקום הראשון בליגה עם 37 נקודות, שתי נקודות יותר מאוסטריה וינה ושלוש מראפיד וינה השלישית, תחפש אחר חלוץ אחר, כשבסגל שלה משחק גם חלוץ הנבחרת, עומר דמארי, שכבש העונה 4 שערים ב-13 הופעות.