הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אני ואנורתוזיס במו"מ, אך עוד ארצה לחזור לבית"ר"

רוני לוי נהנה מההצלחה בקפריסין ובראיון ל"מגרש פתוח" סיפר על מועמדותו לנבחרת ("לא אריץ לעצמי קמפיין, לא פנו אליי"), מכבי חיפה ("עזבתי בכעס, לא הצלחתי לשנות הכל"), המתקפה של ידין ("אם אגיב, דבריי יהיו חמורים") ויחסי האנוש: "אמרו שאני רגיש"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.03.18 - 19:51

תגיות: רוני לוי

תחילת כתבה

רוני לוי הוא הצלחה גדולה בקפריסין. מי שהחל את קריירת האימון שלו עם שלוש אליפויות רצופות במכבי חיפה ובהמשך גם זכה בגביע המדינה, השלים העפלה לשמינית גמר גביע אופ"א וכן תקופות מעבר לים בקבוצות כמו אוניראה אורזינצ'ני וסטיאווה בוקרשט, מוביל את אנורתוזיס פמגוסטה (יחד עם אריאל הרוש) למקום השלישי בליגת האי השכן ובאופן טבעי גם נחשב לאחד המועמדים הבכירים למשרת המאמן בנבחרת ישראל, כשאפילו חזרה לבית"ר ירושלים נמצאת על הפרק.

בראיון נרחב ל"מגרש פתוח" הוא התייחס למועמדותו לנבחרת ישראל, לשמועות על האפשרות שיחזור לעבוד עם אלי טביב בבירה, למערכת היחסים שלו עם מכבי חיפה, לביקורת החריפה שהפנה אביחי ידין כלפיו ולעוד נושאים בוערים רבים.

"היום בדיעבד עשיתי טעות כשחתמתי לשנה וחצי", פתח לוי את דבריו והתייחס למשרת האימון באנורתוזיס. "הרצון לעבוד מהר הניע אותי לטעויות, לקחתי קבוצה במצב רע מאוד. היה שם חוסר בהירות והיה רצון לייצב את המערכת. הגיע נשיא חדש, מקצוען, לא עם כסף גדול אבל יודע את העבודה. בנינו קבוצה חדשה לגמרי והתחלנו את הכל מחדש, זה הכי קשה בכדורגל. לא קל ליצור קבוצה טובה והצלחנו לעשות את זה".

לוי נחשב לאחד המועמדים הבכירים לאימון נבחרת ישראל, אך כשנשאל בחר להסתגר: "אני לא אוהב את השאלה. יש מישהו שאמר פעם שהוא לא רוצה לאמן את הנבחרת? עבור כל שחקן ומאמן החלום הוא לייצג את המדינה. אני לא רוצה לעשות קמפיין לעצמי ולא בכל הזדמנות אגיד שאני רוצה לאמן את נבחרת ישראל".

על הקמפיין הכושל האחרון אמר: "אלישע לוי עשה קריירה נהדרת, עכשיו הוא טיפה נח. למאמן שבא לקבוצת כדורגל גדולה ומפסיד שניים או שלושה משחקים ישר מועמד לפיטורים. החיים של מאמן כדורגל קשים". לוי התייחס לוועדת האיתור של ההתאחדות: "לא פנוי אליי. השמועות מחמיאות לי. עשיתי כברת דרך ארוכה כמאמן, תמיד להיות מוביל ברשימות כאלו זה מחמיא".

שמו של לוי נקשר גם למשרת האימון בבית"ר ירושלים בעונה הבאה: "כרגע אני מנהל משא ומתן ומאוד מכבדים אותי בקבוצה שלי. גם שם מתעסקים עם התקשורת לא פחות מאשר פה, הדינמיקה דומה בכל המקומות. אני זר שם אז אולי יש לי מעט יותר שקט אבל גם שם יש לחץ. בקריירה שלי איפה שעבדתי רצו אותי חזרה - חיפה, בית"ר ובקפריסין. יש לי הרבה יעדים אני עדיין צעיר".

היום פורסם בערוץ הספורט על פגישה בין המאמן לבעלים: "אין משהו מיוחד לספר, אנחנו בקשר טוב הרבה מאוד שנים. עבדתי אצלו תקופה יפה מאוד ואנחנו מדברים מדי פעם בטלפון. בית"ר הוא מועדון גדול, היה לי ממש כיף לעבוד שם ואם תהיה לי אפשרות לחזור באחד הימים אשמח".

לוי דיבר על מערכת היחסים בין הבעלים לבני בן זקן: "אני לא יודע מה הדינמיקה שם ואיך הדברים עובדים. להגדרות יש משקל מאוד חשוב. אני יכול לעבוד עם מנהל מקצועי, עבדתי באנורתוזיס עם מנהל ספורטיבי גדול. הוא ידע מה המקום שלו. אני המאמן וכל אחד אחראי לדבריו. כשזה ברור וכל אחד יודע איפה המקום שלו, אז אין בעיה".

על תקופתו במכבי חיפה סיפר: "כשעזבתי היו טיפה כעסים, גם שלהם וגם שלי. קיבלתי הזדמנות, ניסיתי לעשות את מה שאני רוצה ולא הצלחתי. מאוד לא אהבתי את מה שראיתי שם ורציתי לשנות, אבל היו הרבה שחקנים חתומים. היום עושים מה שחושבים שנכון להם. אני רואה שיש שם חבר'ה טובים. מהצד נראה לי שהדינמיקה יותר טובה בחדר הלבשה".

"לא כל שחקן מתאים לכל קבוצה, לפעמים כשהדינמיקה לא טובה שחקנים לא מוצאים את עצמם ולהיפך. לחיפה בשנים האחרונות קשה למצוא את הדרך שלה ושחקנים נפגעים באופן אישי בעקבות כך. התחלתי את השנה עם חמישה משחקים ללא ניצחון, הצעתי ליענקל'ה שאלך הביתה. הגענו למקום רביעי, הקבוצה הפכה לרצינית ולקחה גביע. מבחינתי זה טוב מאוד".

המאמן דיבר על התרסקות הקבוצה העונה: "אנחנו מתעסקים בכדורגל והכל יכול לקרות, כשהדברים הולכים לא טוב הכל יכול לקרות. חיפה הוא מועדון גדול, אני מאמין שיתפסו את הדרך בסופו של יום. בחיפה יש קהל גדול ותומך, ככה שבסוף זה יתפוס והם יחזרו למסלול". על חזרה אפשרית הוסיף: "זו נקודה מאוד מרכזית בחיים שלי. הייתי שם שחקן ומאמן, אנשים שם הם כמו משפחה בשבילי. היו לי המון ימים טובים ותארים, בשבילי זה משהו אחר".

על יחסי האנוש שלו מול השחקנים: "אמרו לי שאני הבנאדם הכי רגיש בספורט הישראלי, נכון שאני דורש. הבעיה שלי היא אם מישהו לא הולך בדרך, אני הולך איתו באותה מידה. גם כשחקן הייתי ביקורתי, יסודי ודרשתי מעצמי המון. לפעמים כששחקנים עשו טעויות הייתי מחזיר להם באותה מידה. נניח מישהו היה נגד המערכת והוא שלילי, הייתי נותן לו להבין ולהרגיש שהוא טועה. היום אני חושב שאני פחות מגיע לנקודות האלה".

לאחרונה, אביחי ידין תקף קשות את לוי שאימן אותו בחיפה: "הוא היה מנודה בחיפה אם אני לא טועה. אני לא רוצה להגיב לשחקן הזה. הדברים יהיו כ"כ חמורים ואני מעדיף לא לרדת לרמה". על היחסים בין יוסי בניון לחיפה: "יוסי כוכב. הרצון והתשוקה שלו הביאו אותו לפעמים לרגש והתפרצויות, חלק היה נכון וחלק לא. זה מאפיין אותו וזו הגדולה שלו".

לוי סיכם: "נראה לי שאשאר באנורתוזיס. הם מאוד רוצים אותי ולוחצים אותי לחתום. אני מאוד אוהב את הארץ ואת הכדורגל הישראלי, אני נמצא במקום שטוב לי".