"זה בדיוק השילוב שרצינו לראות ביני לבין ערן זהבי"

דיא סבע כבש את שער הבכורה שלו בליגה הסינית, והתפנה לדבר בראיון על החיבור עם חברו החדש ("רק יילך וישתפר") ועל הנבחרת ("כל דקה שאנדי הרצוג ייתן לי זו ברכה")

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.03.19 - 13:41

תגיות: דיא סבע: eu

תחילת כתבה

אחרי שכבש אתמול (שבת) את שער הבכורה שלו בליגה הסינית, דיא סבע ינחת הערב בישראל לקראת משחקי הנבחרת מול סלובניה ואוסטריה בעוד עשרה ימים. החלוץ, שינחת עם ערן זהבי, סיפר לפני ההמראה לערוץ הספורט על התחושות שלו משער הבכורה: "רציתי כמה שיותר מהר להבקיע, וזו ההרגשה הכי טובה שיש. לצערי סיימנו בתיקו שני ברציפות, ולדעתי אנחנו סופגים יותר מדי בקלות. אני וערן ננסה לעשות את העבודה שלנו למעלה, ונקווה באמת שכל הקבוצה תשתפר גם בחלק ההגנתי".

המשחק הראשון שלך בסין התאפיין בהמון החמצות. כמה זה ישב לך בראש?
"במשחק הראשון עשיתי משחק טוב, אבל הכדור לא נכנס לי. אני אמרתי לעצמי שכל עוד אני מגיע למצבים, זה כבר טוב. השער יבוא ואסור לי לדאוג. בגלל שזה היה משחק ראשון בבית רציתי כבר להבקיע, ואני שמח שזה קרה. ערן סיפר לי שבשנה שעברה הקבוצה הגיעה בקושי לשלוש-ארבע הזדמנויות במשחק, והיום בשני משחקים ראיתם שהגענו לשישה מצבים בטוחים לגול שלא ניצלנו. יכולנו להרוג את המשחק מוקדם יותר, וחבל".

לשחק מול כוכבים כמו מארק האמשיק אתמול, מה זה עושה לך?
"הזרים בסין עושים את ההבדל. גם אצלנו בקבוצה וגם בליגה כולה. מבחינת הכוכבים שישנם בקבוצות האחרות, אני פחות מסתכל עליהם. השילוב עם ערן זהבי ומוסא דמבלה שנותן לנו דחיפה מאחור, מראה שהסתגלנו אחד לשני. אני וערן גרים באותה קומה, אוכלים כל היום ביחד והוא עוזר לי המון. אל תשכח שהסינים פחות מדברים אנגלית, וגם אלו שמדברים, לא יודעים יותר מדי מילים. אז להיות כאן עם דמבלה ובעיקר עם ערן, זה נותן לי המון שקט".

עד עכשיו פתיחת העונה שלכם מגומגמת עם שתי תוצאות תיקו.
"פתיחת עונה לא מספיק טובה, אין תירוצים. אנחנו סופגים בקלות אבל נשתפר עם הזמן. צריך לדעת להרוג משחקים קודם ולא להחמיץ כל כך הרבה. מצד שני, איזו קבוצה לא הייתה רוצה להגיע במשחק לכמות מצבים כמו שלנו? אני מאמין שיהיה בסדר".

הזרים עושים את ההבדל אבל הליגה חלשה. בעיקר ההגנות והשוערים.
"אוהבים לזלזל ולדבר. אני באתי ליהנות מהכדורגל. הרי זה לא סוד שבאנו גם בשביל הכסף. יש פה הרבה חבר'ה טובים, הרבה ישראלים ואני נהנה".

עוד מעט מתחיל קמפיין מוקדמות יורו 2020. אתה מצפה עכשיו לקרדיט גדול יותר?
"אני עושה את העבודה שלי ומקווה לקבל דקות. כל דקה שאנדי הרצוג ייתן לי זו ברכה. אני לא מגיע אחרי פגרה, לא היה לי יום חופש. התחלתי לשחק באוגוסט ולא היה לי יום חופש. אז ככה שאני נמצא בכושר טוב".

השילוב הטוב עם זהבי עד עכשיו מפתיע אותך? כי לא הכרתם ממש עד ההגעה לסין.
"השילוב בינינו בולט בתחילת העונה, ולמען האמת זה בדיוק השילוב שחשבנו שנרצה לראות. כשיש שני שחקנים אינטליגנטיים וכישרוניים אז קל להתחבר. אנחנו כל הזמן מחפשים האחד את השני, וזה רק יילך וישתפר אני מאמין".