"קראו לי בוגד בגלל הבחירה באזרבייג'אן"

הוויתור על ישראל והזימון לנבחרת המקומית. אלי בבייב בראיון ל-"5 באוויר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.03.19 - 15:59
תחילת כתבה

אלי בבייב עובר מהפך של ממש בקריירה שלו. הקשר, שגדל בהפועל רעננה ושיחק לא פחות משש שנים במדי הקבוצה מהשרון בליגת העל, עבר העונה, יחד עם אמיר עגייב, לקבוצת סומגאיט מאזרבייג'אן ולאחרונה אפילו זכה לקבל זימון לנבחרת המקומית.

בבייב, שמחזיק בדרכון אזרי, מעולם לא שיחק בנבחרת ישראל ולכן היה רשאי לבצע את המעבר לנבחרת האזרית, כשגם חברו עגייב עובר בימים אלו הליך לקבלת דרכון ויזכה לזימון גם הוא. בראיון לתכנית הרדיו "חמש באוויר", בבייב סיפר על השינוי הגדול בחיים שלו ומה הוביל אותו לוותר על ישראל?

"אני שמח שהגיע הרגע הזה", אמר בבייב על הזימון לאזרבייג'אן. "זה לא היה סוד, אלא משהו שדיברו עליו במשך שישה או שבעה חודשים. עברו לי מחשבות קשות בראש והדרך לא הייתה קלה, אבל אחרי שהתייעצתי עם המשפחה הגעתי להחלטה שהגיע הזמן לעשות מהלך כזה. קיבלו אותי בזרועות פתוחות".

האם הוא זכה לפנייה מנבחרת ישראל עוד קודם? "אף אחד לא דיבר איתי בנוגע לכך, אבל זה הכדורגל וזה בסדר. אין לי טענות כלפי אף אחד. אני אפילו לא יודע אם אני מתאים לשחק באזרבייג'אן, יש מאמן והוא קובע".

על השינוי שעבר מאז עזב את הארץ: "אני חושב שהשתדרגתי מבחינת היכולות הפיזיות והמנטליות. אני שמח שזה הסתדר לי כאן, אוהבים אותי ומחזיקים ממני. קיבלו אותי כאחד משלהם. מאמן הנבחרת התרשם ממני ואני מאושר. חשבתי על זה הרבה ובסופו של דבר קיבלתי את ההחלטה הכי נכונה שיכולתי לקבל".

עד כמה היה לו קשה לוותר על ישראל? "הגעתי לסיטואציה שעשיתי חושבים עם עצמי", הסביר בבייב. "אני אוהב את ישראל והיא תמיד תהיה חלק מהחיים שלי. זה שהחלטתי לשחק באזרבייז'אן לא אומר שאני לא אוהב את המדינה שלי. קיבלתי הודעות מאנשים שאני לא מכיר וקראו לי 'בוגד', אבל מצד שני גם קיבלתי הודעות תמיכה. הבנתי שרוב הסיכויים שלא אקבל זימון לנבחרת ישראל והחלום שלי היה לשחק בנבחרת".

הדפס