הגיע ל-ESPN ומארקה: צפו בראבונה של זהבי

בתקשורת התמוגגו מהגול. "יצירת אומנות"; "שער כמו בספרים"

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.09.19 - 20:48
תחילת כתבה

שלא בפעם הראשונה בקריירה, ערן זהבי כובש את העולם. כמה שנים טובות אחרי המספרת הבלתי נשכחת ההיא מול ליון, הציף שער הניצחון הקסום של הכוכב הישראלי את הרשתות החברתיות.

למי שפספס, בדקה ה-90 של משחק קבוצתו גוואנגז'ו RF מול טיאנג'ין, במצב של שוויון 1:1, זהבי קיבל כדור ברחבה ומשישה מטרים שלח בעיטת ראבונה מושלמת לפינה הרחוקה כדי לסדר לכחולים-לבנים ניצחון יקר.

בחשבון הכדורגל של ESPN ברשתות החברתיות, ESPN FC, מיהרו לשתף וידיאו של השער עם אימוג'י נדהם. הווידיאו הזה זכה מיד לאלפי שיתופים ומאות אלפי צפיות ברחבי העולם. באתר בספרדית של רשת הענק נכתב: "שער מדהים של ערן זהבי מעניק ניצחון לגוונאגז'ו RF. הישראלי הכריע את ההתמודדות בדקה ה-90 עם ראבונה ספקטקולרית".

גם ב"מארקה" לא נותרו אדישים: "יצירת אומנות של ערן זהבי", נכתב שם. "שער כמו בספרים של הישראלי ערן זהבי, שחקנה לשעבר של פאלרמו". גם ב-BBC וב"א בולה" הפורטוגזי עלו ידיעות על השער.

באתר הבלוגים "90min" כונה השער: "משוגע" ונכתב: "תפסיקו את כל מה שאתם עושים ותראו את הדבר היפהפה הזה. שערי ניצחון הם תמיד מהנים, אבל ראבונה בדקה האחרונה?" ואילו בחשבון ההומוריסטי "Footy Humour", לו קרוב למיליון עוקבים, נכתב לצד השער: "מה ראיתי הרגע?!"

הסופרסטאר עצמו רחוק שלושה שערים בלבד משיא לעונה בודדת בליגה הסינית לאחר שהגיע היום ל-26 כיבושים. בחשבון האינסטגרם שלו פרסם זהבי לאחר המשחק תמונה שלו ושל משפחתו, שהייתה ביציע וכתב: "כשהן ביחד ביציע, אפשר להרשות לעצמך לנסות גם ראבונה".