"תשתחוו", "סנסציונלי", "ניצח את הכדורגל"

ברשת יצאו מגדרם אחרי השער של זהבי. באיטליה מתחרטים?

מערכת אתר ערוץ הספורט  15.09.19 - 07:39
תחילת כתבה

"סנסציונלי", "פורנוגרפי", "מאמה מיה", "ניצח את הכדורגל", "משוגע", "תשתחוו", "שער העונה". ברחבי העולם התחרו איזה מחמאה לתת לשער הניצחוןן של ערן זהבי ב-1:2 של גואנגז'ו R&F על טיאנג'ין אמש (שבת).

מלך שערי סין ומוקדמות יורו 2020, השלים צמד בדקה ה-90, אבל כמו שרק הוא יודע. הראשון היה עוד שער סטנדרטי, אבל את גול הניצחון הוא החליט לכבוש בראבונה. כלומר, הסתובב, העביר את רגל ימין מאחורי רגל שמאל ובעט לפינה. כן, זה מסובך כמו שזה נשמע.

השער של זהבי הפך לוויראלי בכל העולם ובאיטליה הביעו צער על כך שהוא עזב את הליגה המקומית מוקדם מדי. "לצערנו, הוא היה מעט מדי זמן בסרייה A", כתב מרקו גווידי, מגאזטה דלו ספורט. כזכור, זהבי שיחק עונה וחצי בפאלרמו לפני שחזר לישראל, למכבי ת"א.

"לא קל לחזור אחרי פגרת הנבחרות. הטיסה מאירופה ארוכה ויש הבדלי שעות", סיפר זהבי בסיום, "יש לי רק יומיים-שלושה להסתגל. אני רוצה להודות לצוות האימון שעזר לי להתאושש כדי שאגיע למשחק במצב גופני טוב. אני מחוייבים לגמרי לניצחון ואני שמח". לגבי שיא השערים לעונה בסין, שעומד על 28: "אני יודע שכבשתי 26 שערים, אבל אני לא רוצה לדבר על השיא. אני רוצה להמשיך לעבוד קשה והשערים יגיעו באופן טבעי".

"זה שער ברמה עולמית. אבל השער לא שייך רק לזהבי, אלא גם לשחקנים שהתחילו את המהלך. זה הסגנון של הקבוצה", חתם מאמן גואנגז'ו, דראגן סטויקוביץ'.