"הלחץ מורגש רק על הדשא, גן עדן לשחקנים"

דסה בראיון בהולנד: "היה קיץ לא פשוט, עבדתי כמו משוגע"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.10.19 - 09:00
תחילת כתבה

דווקא אחרי עונה נהדרת עם מכבי ת"א, הקיץ שעבר על אלי דסה לא היה פשוט בכלל. מדיבורים על שידרוג בחוזה, דסה פתאום מצא עצמו ללא קבוצה והפך לאחד השחקנים האחרונים לחתום ביעד חדש, אבל כעת, נראה שמגן כבר מרגיש בבית בוויטסה. רגע אחרי שערך את הופעת הבכורה שלו על אדמת הולנד, דסה דיבר על הכל בראיון ל"גלדרלנד" ההולנדי.

"המקום הזה הוא גן עדן לכדורגלנים", אמר דסה בפתיחת הראיון. "כל מה שאתה צריך נמצא כאן, אין שום תירוץ לספורטאים. עבדתי כמו משוגע הקיץ, זה לא פשוט להישאר ללא קבוצה. שיחקתי רק שני משחקים עבור הנבחרת הלאומית והייתי צריך להוכיח את עצמי שם בשביל ויטסה, אבל מו אלאך הבהיר לי ש'הוא רוצה אותי'. לשחק באירופה זו הזדמנות נהדרת להוכיח מה אתה שווה כשחקן".
 
"הליגה ההולנדית תחרותית מאוד", המשיך דסה והתייחס להתאקלמות שלו. "הכדורגל כאן אטרקטיבי, פתוח ושם דגש על החלק ההתקפי. בוס? אחד המאמנים הטובים שאימנו אותי בקריירה. הוא לימד אותי המון ובאמת גרם לי לחשוב על המשחק עצמו. כולם השתפרו במהלך התקופה איתו, הבנתי את פילוסופיית המשחק ההולנדית. גם ג'ורדי קרויף עשה עבודה מדהימה כמנהל מקצועי במכבי. הוא החזיר את התואר אחרי עשור, אבא שלו עזר לו מאחורי הקלעים".

דסה המשיך ודיבר על הנציגים ההולנדים בישראל: "זה היה כל כך מיוחד לראות את בוס ויוהאן קרויף יושבים שם על הספסל ומדברים ביניהם. פגשתי את יוהאן פעמיים. לא היו לנו שיחות גדולות, כי כולם מתרשמים ממנו מאוד. הוא היה מאוד חברותי, זה אחד הרגעים הגדולים בקריירה שלי. חלום שמתגשם".

על היכולות שלו כשחקן אמר דסה: "היכולת שלי לתקוף מהאגף היא הכח שלי. הרבה יריבות ששיחקו נגד מכבי שיחקו בצורה הגנתית, אז למדתי לעלות למעלה ולתמוך בהתקפה. בגלל זה הייתי אחד משחקני המפתח של מכבי. תל אביב? עיר שעובדת שעות נוספות. מועדוני הלילה והים זה נחמד, אבל מזג האוויר שם נושק ל-40 מעלות, זה הרבה יותר מידי חם בשבילי. מזג האוויר בהולנד עדיף".

דסה לא הסתפק בכך והוסיף: "גם פקקי התנועה והלחץ הקשו עלי. כאן שקט יותר, אני מרגיש חופשי. הלחץ מורגש רק על המגרש. ג'וליאן לליוולד? שחקן ואדם נהדר, תהיה ביננו תחרות בריאה. אני כבר מספיק בכושר כדי לשחק, זה תלוי במאמן עכשיו".