זהבי השווה את השיא. גוואנגז'ו הפסידה 2:1

צפו: הישראלי הבקיע את ה-28 שלו ורחוק אחד מעקיפת אלקסון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.10.19 - 12:30
תחילת כתבה

זה היה יכול להיות תסריט מושלם יותר, אבל ערן זהבי יסתפק גם בשורה התחתונה: השוואת שיא הכיבושים בליגה הסינית לעונה אחת. הכוכב הישראלי הבקיע את שערו ה-28 ובכך השתווה לאלקסון, אולם גוואנגז'ו RF נכנעה 2:1 בחוץ אצל הביי ועדיין לא הבטיחה את ההישארות.

השיא של אלקסון עמד לנגד עיניו של זהבי מהרגע שהגיע למזרח וב-2017 היה חסר לו שער אחד בלבד כדי להשוות אותו. השנה, נראה ששום כוח לא ימנע ממנו לשבור את השיא כשכעת נותרו לו ארבעה משחקים כדי לכבוש אחד נוסף ולחקוק את שמו באותיות זהב בספר השיאים של הליגה הסינית.

זהבי עלה מפוקס כבר מהדקה הראשונה, אבל רשם מספר החמצות. בדקה ה-38 הוא מצא את הרשת תודות לבישול חמישי שקיבל ממיאו טאנג, נתן לגוואנגז'ו יתרון ונצמד לאלקסון בפסגה. לרוע מזלה של RF, זה לא הספיק ומרקאו השלים צמד ומהפך בזכות פנדל בדקה ה-96 שנבדק ואושר על ידי ה-VAR. הישראלי וקבוצתו סופרים שני הפסדים רצופים וניצחו פעם אחת בלבד בשמונת המשחקים האחרונים.

אז מה הלאה? כבר בשישי זהבי יוכל לשבור את השיא של אלקסון כשגוואנגז'ו תתארח אצל נועלת הטבלה החלשה בייג'ין רנהה. זאת, למעשה, תהיה הקבוצה החלשה האחרונה מול תתמודד RF והזדמנות פז עבור הישראלי להשלים את המשימה החשובה.

מהלך המשחק
כבר אחרי שבע דקות הביי זכתה בפנדל בעזרתו של ה-VAR, אחרי נגיעת יד מיותרת של יי ברחבה. מסצ'ראנו לקח את הבעיטה, אבל יוליי סיפק הצלה נאה ושמר על התוצאה מאופסת. בדקה ה-22, ערן זהבי קיבל הזדמנות ממשית ראשונה לכבוש, בבעיטה חופשית על סף הרחבה, אבל שלח כדור שטוח לחומה. בדקה ה-36 שוב זהבי היה קרוב לכבוש את הגול המיוחל, לאחר שקיבל כדור גאוני מסבע ונותר לבד מול השער, אבל צ'י יצא מצוין ועצר את הבעיטה שלו. שער!!! 0:1 לגוואנגז'ו!!! זהבי השווה את שיא השערים לאחר שקיבל כדור מצוין והקפיץ בקלילות מול צ'י.

בדקה ה-57 גם דיא סבע היה יכול להצטרף לחגיגה של זהבי, אך בעט כדור אלכסוני ושטוח שפספס את המסגרת במטר. שער!!! הביי השוותה ל-1:1! קיומינג הרים משמאל, מרקאו נגח מקרוב ופנימה (69). שער!!! 1:2 להביי!!! המארחת השלימה מהפך בצורה מוזרה במיוחד! בדקה ה-96 היא זכתה בפנדל נוסף בעזרת ה-VAR. מרקאו כבש אותו, אבל השופט הורה לבעיטה חוזרת בגלל ששחקנים נכנסו לרחבה ברגע הבעיטה. החלוץ לקח שוב את הבעיטה והבקיע פעם נוספת. המשחק נגמר! גוואנגז'ו נכנעה 2:1 להביי.

הרכבים
הביי: ווניי צ'י; ז'אנג צ'נדונג, פאן שימינג, האנג רן, ג'יאנג וונג'ון, ג'יאנג ז'יפנג; פרננדיניו, חאבייר מסצ'ראנו, וואנג קיומינג; דונג שוושנג, מרקאו.

גוואנגז'ו: צ'נג יוליי; מיאו טאנג, ג'ין פנגשיאנג, יי טנג, ז'ו ז'נג; לו לין, לי טישיאנג, צ'ן ז'יז'או, דיא סבע, יה צ'וגוי; ערן זהבי.