נאתכו: "חולם לפתח עוד דור של צ'רקסים"

קשר פרטיזן ל-5 באוויר: "הדרבי בסרביה יותר גדול מיוון"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.10.19 - 20:15
תחילת כתבה

בכדורגל הישראלי נרשמו כבר לא מעט מקרים בהם ליגיונרים יוצאים לאירופה ופשוט לא מצליחים להתאקלם, לא מספקים את הסחורה או לא מקבלים קרדיט וישר חוזרים הביתה. ביברס נאתכו דווקא נותן לכולנו דוגמא הפוכה לחלוטין. אחד הליגיונרים הבכירים והעקביים של ישראל עבר בקיץ האחרון לפרטיזן בלגרד ונדמה כי ההשתלבות שלו יכולה להיות מוגדרת כמוצלחת ביותר אחרי שכבר כבש שני שערים בליגה לצד ארבעה בישולים (כולל שער ובישול אתמול), וכן גם רשם צמד במשחק בליגה האירופית.

הקשר של נבחרת ישראל התראיין היום (שני) לתכנית הרדיו '5 באוויר' וסיפר על העונה האחרונה שהייתה לו לפני המעבר לקבוצתו הנוכחית: "בעונה שעברה היו הרבה דברים שליליים, שליליים מאד, דברים שחוויתי והבנתי לשמחתי שלקחתי את זה לכיוון הפוך לגמרי. גיליתי כמה אני חזק באופי, לא נשברתי והתאמנתי. לפעמים בעבודה לוקחים שנת שבתון - אז השנה הזו הייתה מעין שנת שבתון עבורי שאולי תאריך לי את הקריירה. לצערי הדבר השלילי שלמדתי בכדורגל זה לא לסמוך על אף אחד. למדתי את זה בצורה הקשה ביותר".

"בחרתי במקום שחשבתי שיעשה לי ולמשפחה שלי טוב, ובגלל זה בחרתי בפרטיזן בלגרד. לדוגמא השנה הייתה לי גם הצעה מסיבספור, הצעה כספית הרבה יותר גבוהה וסירבתי מהסיבה המשפחתית, שלא מצאתי שם בית ספר בינלאומי לילדים. שיקול נוסף הוא שידעתי וראיתי שיש פה פוטנציאל לקבוצה טובה ושנשחק בליגה האירופית".

נאתכו גם דיבר על התכניות לעתיד ועל היחס שהוא מקבל בסרביה: "כשהייתי טיפה יותר צעיר תמיד חשבתי לחזור לארץ להיות מאמן, אבל עם השנים אני רואה שהשפעה על שחקנים בוגרים היא מאד קשה בארץ, אז אולי החלום שלי הוא לפתח עוד דור של שחקנים צ'רקסים או שחקנים מאיזור הצפון. יש המון כישרון בעדה, למשל אמיר רוסתום וסגס תאמבי, והלוואי ויהיה המשך. להיות צ'רקסי במדינה כמו סרביה? האמת שלא הרגשתי. בכל מקום שאני נמצא בו אני שונה, אז זה לא משנה לי, התרגלתי. גם בארץ לפעמים מסתכלים עליי שונה, כך שזה בסדר. לא נתקלתי במשהו חריג".

ההשוואות לתקופה ביוון והשינויים בנבחרת
נאתכו התייחס להבדלים בין הליגות השונות ששיחק בהן: "אני חושב שהליגה הסרבית שווה ברמתה לליגה הישראלית, יש שתי קבוצות מאד חזקות - פרטיזן והכוכב האדום בלגרד. משחק מול הכוכב האדום זה דרבי חם, יש אווירה טובה ומחכים לזה פה כל השנה. אחרי שניצחנו בכלל הייתה חגיגה. ביוון היה לי גם דרבי חם, המינוס היחיד הוא שאוהדי החוץ לא מגיעים. אני חושב שהדרבי בסרביה יותר חם".

על העידן החדש בנבחרת אמר: "אנחנו מעריכים את העבודה של אנדי הרצוג ואוהבים להתאמן אצלו. רואים את זה, כל שחקן יגיד לך את אותם הדברים. בנבחרת כל שנתיים או ארבע שנים המאמן מתחלף וזו לא סיטואציה חריגה או יוצאת דופן, אבל אני חושב שהיו משחקים שבאנו ולא היה מאמן קבוע - גם את זה עברנו. אני מקווה שדברים יסתדרו לנבחרת ולאנדי בצורה הטובה ביותר והשידוך הזה ימשיך לעוד קדנציה לפחות".

"אנסה להיות כמה שיותר אובייקטיבי מהצד, תיזכרו כמה דעת הקהל לפני שנתיים הייתה רחוקה מהנבחרת. נכון שבקמפיין הזה לא העפלנו לטורניר גדול, אבל צריך לפעמים לעשות דברים בהדרגה. אצלנו בארץ רוצים לעשות דברים מ-0 ל-100, לאט לאט. אנחנו עוברים תהליך חיובי ואני לא חושב שיש מישהו שיכול להגיד שהנבחרת לא במגמת עלייה, אז צריך גם סבלנות".

הליגיונר גם פרגן לערן זהבי: "אני מכיר אותו 16-17 שנים, זה לא אותו שחקן. הוא עבר מהפכה ושדרוג, כל יום הוא עובר את זה. זו מפלצת שערים, אי אפשר לתאר את זה אחרת. כשהוא רואה את השער, משהו מוזר קורה שם, הלוואי שימשיך כך. למה שהנבחרת לא תתבסס על ערן זהבי? שחקן שיודע להבקיע שערים, זה מה שיבקשו ממנו. שחקן שיודע למסור, יבקשו ממנו למסור. זה טוב שכל אחד יודע את מקומו. אני חושב שאפשר לבנות עליו עוד קמפיין אחד בטוח, כמו שאני מרגיש אותו באימונים".

לאחר מכן דיבר השחקן על המשבר בהפועל ת"א: "חבל שזה קורה, והכי גרוע שלא רואים את הסוף. יש תקופות פחות טובות, אבל כשיש דרך ומשהו שאתה יכול להישען עליו, אז אתה אופטימי. לצערי פה הדברים ממש לא נראים טוב. אחזור להפועל? האמת שכמעט הכל השתנה שם, אני רוצה שמי שיכול לעזור להפועל יעזור להפועל. אני כרגע לא רואה את עצמי חוזר לארץ, זה לא יהיה נכון לי כרגע או בתקופה הקרובה כולם אומרים שאחזור? אף פעם אי אפשר לדעת בכדורגל. אחרי סיום הקריירה התכנון הוא לחזור לארץ".