זהבי: "השיא הוא הוקרה על מאמץ של שנים"

כוכב גואגנז'ו התרגש: "גאה בהישג". בסין שיבחו את הישראלי: "סופרמן"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.11.19 - 13:20
תחילת כתבה

עוד שיא נשבר: הקריירה של ערן זהבי רשמה עוד אבן דרך משמעותית, בדרך להפיכתו לאחד הכדורגלנים הגדולים בתולדות המשחק בישראל. היום (שישי), הישראלי כבש ובישל במסגרת משחקה של קבוצתו, גוואנגז'ו R&F מול בייג'ין רנהה, ושבר את שיא הכיבושים לעונה אחת בליגה הסינית (זהבי הגיע ל-29, השיא עד היום עמד על 28 שערים).

כלי התקשורת הסיניים חגגו את ההישג האדיר. "סופרמן שבר שיא נוסף", נכתב במגזין QQ. ב"סינה" הוסיפו והחמיאו עם הכותרת: "סופר-שיא!", וכתבו בידיעת המשחק: "זהבי עשה היסטוריה והבטיח את מקומו ברשימת ה'אלים' של הליגה הסינית".

זהבי הודה לחבריו לקבוצה ואמר להם בחדר ההלבשה: "תודה לכם על שעזרתם לי להגיע להישג הזה. לא הייתי מצליח בלעדיכם, עבדתם קשה בשבילי כל העונה. למרות הקשיים, אני גאה להיות חלק מהקבוצה הזאת. אני מרגיש כאילו אנחנו משפחה אחת גדולה".

"אני מאוד נרגש וגאה", אמר זהבי בראיון לתקשורת בסין לאחר המשחק. "השיא הזה הוא תעודת הוקרה על כל המאמצים שהשקעתי בשלוש שנים וחצי שאני כאן, ושהשקיעו חבריי לקבוצה. אני בטוח שאם הייתי אומר שאשבור את השיא בתחילת העונה, הרבה אנשים היו מפקפקים בכך, אבל אני תמיד מאמין וגם הקבוצה שלי מאמינה. משמח אותי מאוד לשבור את השיא".

זהבי הוסיף: "אני רוצה להמשיך לכבוש כמה שרק ניתן ולשפר את שיא השערים. היו לנו הרבה עליות וירידות כקבוצה, אבל ראיתם במחצית השניה ששיחקנו בצורה מצוינת וככה אנחנו צריכים להמשיך. אני שמח על שבירת השיא ואני מקווה להמשיך לעזור לקבוצה".

מאמן גוואנגז'ו, דראגן סטויקוביץ', החמיא בסיום המשחק לכוכב שלו: "אני לא מופתע, היה ברור לכולנו שהוא הולך לשבור את השיא. כמובן שהוא עשה זאת בעזרת חבריו לקבוצה, שעזרו לו מאוד. הוא סקורר אדיר, וזה מגיע לו". מאמן R&F נשאל עם כמה שערים לדעתו זהבי יסיים את העונה וענה: "לדעתי הוא יכבוש עד סיום העונה לפחות עוד שלושה שערים".

גם אשתו של זהבי, שי, וסוכנו, רונן קצב, מיהרו לברך באינסטגרם:

View this post on Instagram

בתחילת כל עונה אני מדבר עם ערן ואנחנו מציבים מטרות לעונה שבדרך. מציבים... אני גיבור גדול מזיז את הלשון מדבר ובא בבקשות דימיוניות וערן מקשיב זורם ועובד קשה לנסות להגשים. חשוב להבין שהצבת מטרות גבוהות ואפילו קצת הזויות הם חלק חשוב מכל מצליחן וכשלון בהשגת חלק מהם זה הבסיס להצלחה עתידית וזה נכון בכל תחום בחיים. מי שלא ילמד דרך הכשלון וינסה שוב ושוב לא יצליח לעולם אבל נחזור לעניינינו ...הצבת המטרות של ערן באמת קצת דמיונית בטח מול שחקנים אחרים ונשמעת בערך ככה: אני: אני רוצה גול למשחק ערן : קיבלת!!! אני:שיא כל הזמנים ? ערן: ביקשת גול למשחק לא? יש 30 משחקים אז כן זה שיא אני : ומה עם הנבחרת ? ערן : חייבים לעלות !!!! או בטורניר או בפלייאוף אני : וגם שם גול למשחק?(כבר הבקיע יותר) ערן: קיבלת!!! אני : אני מגזים אם אני מבקש גם מלך השערים באירופה לקמפיין? ערן: השתגעת לגמרי? מממ ברור שאנסה (מוביל את הטבלה) אני:... ערן:!!!! אני: וגם.... ערן:!!!!!!! מזל וברכה ועונה מוצלחת שתהיה רבותיי וגבירותיי קבלו את מלך השערים בכל הזמנים לעונה בישראל !מלך השערים בכל הזמנים לקמפיין בנבחרת ! מוליך בטבלת השערים בנבחרות למוקדמות היורו ועכשיו גם מלך השערים בכל הזמנים לעונה בסין. ערן זהבי עונת 2019 כמה אני גאה בך!!!!

A post shared by Ronen Katzav (@ronenkatzav) on

 

גם הרשתות לא נותרו אדישות להישג של הישראלי. כל הציוצים לפניכם: