כמו ג'יימס הארדן: ההשראה של ערן זהבי

מי שחקני הנבחרת שביקשו עצה מכוכב גוואנגז'ו? שאדו בראיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.11.19 - 15:40
תחילת כתבה

זה היה עוד רגע גדול בקריירה של ערן זהבי. אחרי האליפויות, הגביעים ושבירת השיא בישראל, ביום שישי האחרון הוא רשם לעצמו שיא נוסף: השחקן שכבש הכי הרבה שערים לעונה בליגה הסינית, במדיה של קבוצתו גוואנגז'ו R&F. זהבי כבש בניצחון 1:4 של הכחולים על בייג'ין רנהה, הגיעו לשערו ה-29 העונה והשיג אבן דרך נוספת בקריירה רצופת הישגים.

ההצלחה הגדולה של זהבי מעוררת עניין גדול באדם שמאחורי הספורטאי. מה מניע את האיש הזה? מה הדבר שדוחף אותו להמשיך ולהיאבק, לחפש אתגרים חדשים? מי שניסה לשפוך אור על הדמות מזווית אחרת, היה ערן שאדו. מאמן הכושר של נבחרת ישראל וגוואנגז'ו R&F הוא גם אחד האנשים הקרובים ביותר לזהבי, ולאחר שבירת השיא הוא התראיין ל"5 באוויר".

"בוודאות, מדובר בשחקן הישראלי שעובד הכי קשה", אמר שאדו. "הרי יש הבדל בין מוטיבציה לנחישות: מוטיבציה תלויה בדבר, בסביבה שלך, ביום שעבר עליך. נחישות היא דבר קבוע. וערן זהבי נחוש, הוא מכוון מטרה - תמיד להצליח, להגיע לאתגר הבא".

כמו כן, נתן דוגמא גם מהיחסים ביניהם: "כשהכרנו, אמרתי לו (לזהבי) שהנתון הכי פחות טוב שלו זה ה'בלימות', היכולת לבלום את הכדור ולהסתובב, משהו שג'יימס הארדן מצטיין בו, אז הסתכלנו הרבה שעות על העבודה של הארדן. אמרתי לו שאם ישתפר בתחום הזה, הוא יהיה טוב יותר. הוא שאל אותי 'בגיל 32 נעבוד על משהו חדש?', אמרתי לו 'כן', והוא באמת עבד והיום הוא חזק יותר. אנחנו כל הזמן מתאימים את עצמנו ומנסים להשתפר".

בנוסף, סיפר גם על מקומו בתוך נבחרת ישראל: "שחקנים בנבחרת", הוא הודה, "כמו דולב חזיזה או סאן מנחם, הגיעו אליו וביקשו טיפים. והוא שאל אותם: 'אתה יכול להסתכל לי בעיניים ולהגיד לי שאתה נותן מאה אחוז?'. הוא הבהיר להם: המטרה היא קודם כל לתת את הכל בכל אימון, בכל משחק חדש".

ונשאלת השאלה: מהו האתגר הבא? מה תהיה התחנה הבאה שאותה יחפש זהבי? שאדו, בינתיים, ממשיך לכוון לסין: "אנחנו מקווים שהשנה הוא ייקח את תואר ה-MVP בליגה", הוא הודה, "מחפשים גם לשבור את השיא של עצמנו, והאתגר המרכזי הוא לשבור את הכמות הכוללת (לא פר עונה) של שחקן בליגה הסינית (הוא זקוק ל-34 שערים כדי להגיע למספר הזה, ולשבור את השיא של לי ג'יניו שעומד על 120). האם יילך לאירופה? "ערן מוכן", הוא הודה, "אבל לא לכל מועדון. הוא מחפש מקום שבו הוא יוכל למצוא אתגר".