"מנהל את ר.פ": המעורבות החריגה של ערן זהבי בסין

קולני בחדר ההלבשה ("השחקנים לא חגגו איתו את השער בו שבר את השיא"), מקבל את ההחלטות ("הוא מינה את שדו. השחקן היחיד שיכול לסתור את סטויקוביץ'") וקובע את עתידו ("יהיה חייב לקבל שדרוג"). בסין חשפו סיפורים חדשים על הכח של הכוכב בקבוצתו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.11.19 - 11:35
תחילת כתבה

כבר עם הפנים אל היעד הבא: ברגל, בראש, בראבונה או במספרת. ערן זהבי כבש את סין והפך בשנים שלו במזרח לאחד מהשחקנים הכי טובים בליגה. לאחר שהחלוץ עקף את אלקסון וניפץ את שיא השערים שלו לעונה אחת, בסין ערכו כתבה מקיפה על עתידו של זהבי, כולל פרטים חדשים על נתוני השכר שלו ומעמדו הבכיר בסין.

המעמד בסין והקשר הישראלי

"הסיבה היחידה שגוואנגז'ו ר.פ לא ירדה ליגה היא אגדה כמו זהבי", נכתב בידיעה, "הנוכחות של זהבי היא פשוט מיוחדת. אי אפשר להתעלם מהתרומה שלו לקבוצה. הוא פשוט שינה את הקבוצה מן הקצה אל הקצה מהרגע שהגיע. הוא הפך אותה לקבוצה שמאיימת על הגדולות, למרות ההגנה הרעה שלה. מדובר בשחקן הטוב ביותר בסין".

בהמשך אותה ידיעה, תואר תפקידו החשוב של זהבי בחדר ההלבשה של גוואנגז'ו: "זהבי הוא למעשה האיש שהכל עובר דרכו בקבוצה, גם ההחלטות המקצועיות. הוא נתן גיבוי לסטויקוביץ' ובגלל זה הוא נשאר. המנהלים מקיימים איתו שיחות ואפילו צירפו מאמן כושר מישראל בשבילו, רק כדי שיהיה מרוצה. כל החלטה בגוואנגז'ו עוברת דרך זהבי. הוא גם זה שהמליץ לצרף את דיא סבע ואכן זה מה שהם עשו. מדובר בכוכב שדעתו מאוד חשובה".

למרות זאת, דובר כי המרדף שלו אחרי שיאים גורם למתיחות בחדר ההלבשה, יש שיאמרו שזהבי מעט אנוכי והוא לעיתים אף קולני וצועק על חבריו. הקבוצה אומנם עוזרת לו להגיע לשיאים עם אסיסטים כאלה ואחרים, אבל מבט על השער שובר השיאים שלו יעלה תמונה מטרידה: אף שחקן סיני לא ניגש לחגוג עם זהבי את השער, במה שמראה אולי על טיב היחסים בינו לבין חברים לקבוצה.

אחרי שדיא סבע כבש צמד, הוא וזהבי רצו לחגוג עם מאמן הכושר ערן שדו את הגול במה שיצר "צוות ישראלי", ורק לאחר מכן חיבק את סטויקוביץ'. בזמן תדריכים טקטיים בחדר ההלבשה, רק זהבי מעז לבקר את המאמן, שבכלל לא עונה לו.

בסיום אגב, זהבי צולם בווידאו כשהוא מודה לחבריו באופן אישי בחדר ההלבשה בנאום שמראה ששום דבר לא מובן מאליו מבחינתו.

 

עתידו ודרישות השכר

בסין עסקו בעתידו של זהבי והתייחסו לדיונים על הארכת חוזהו, שיסתיים בשנה הבאה. במזרח מעריכים שזהבי יישאר בחוזה חדש בגוואנגז'ו ר.פ, אך הדבר תלוי בעתידו של דראגן סטויקוביץ', מאמן האריות הכחולים, שמחובר מאוד לזהבי ונותן לו חופש מוחלט. 

בגוואנגז'ו גללו את העלאות השכר של זהבי לאורך תקופתו בגוואנגז'ו. "הוא התחיל בשכר של 3.5 מיליון דולר לעונה, אבל כעבור עונה שכרו גדל ל-5 מיליון דולר, בגלל יכולתו הגבוהה", נכתב בידיעה, "השערים שלו והיכולת הטובה גרמו לראשי גוואנגז'ו להבין שהם חייבים לתת לו העלאה כדי שיישאר. בהמשך שכרו שודרג ל-7.5 מיליון דולר, וכך הלאה".

"זהבי רוצה לשבור שיאים כל הזמן. הוא רוצה לזכות באליפות בסין ויהיה לו קשה לעשות את זה בגוואנגז'ו, שתצטרך להכניס את היד עמוק לכיס כדי שיישאר", הסבירו בידיעה, "כיום זהבי דורש שדרוג בשכר ויהיו חייבים לתת לו אותו כי זה פשוט מגיע לו".

בסיום הבהירו בידיעה שלמרות היכולת הטובה שלו, קשה לראות אותו עובר לקבוצה אחרת בסין: "הקבוצות הגדולות, אלו שיכולות לשלם את שכרו, לא ירצו לבצע שינוי בהרכב הזרים שלהם, ולכן אין מנוס מזה שזהבי יגדיל את שכרו וגם את מעמדו בגוואנגז'ו ר.פ, שם הוא הפך לאגדה". יש לציין כי בייג'ין גואן היא היחידה שממשיכה להביע התעניינות בזהבי, אך תיאלץ להיפרד מכסף רב על מנת לרכוש את השחקן.