רומא הציעה 12 מיליון יורו לשחטאר עבור מנור סולומון

הקיצוני הישראלי מבוקש, אך שחטאר סירבה להצעה הראשונית של קבוצת הפאר מאיטליה והפערים בין הצדדים גדולים. מאמן רומא אחראי על צירופו של הקשר לאלופת אוקראינה

תומר לוי
תומר לוי  10.12.19 - 14:45
תחילת כתבה

מנור סולומון עוד לא סגר שנה בשחטאר דונייצק, אבל היכולת שהפגין בזמן הקצר שהוא באוקראינה גרמה לכמה ראשים ביבשת להסתובב. מי שהחליטה לעשות מעשה ולפעול בעניין היא רומא מצמרת הליגה האיטלקית, שהעבירה לשחטאר הצעה על סך 12 מיליון יורו עבור הקיצוני הישראלי בן ה-20. הקבוצה האוקראינית סירבה וכרגע הפערים בין הצדדים גדולים.

העובדה שמאמן רומא הוא פאולו פונסקה, שהיה המאמן שהחליט על צירופו של סולומון לשחטאר דונייצק בתחילת השנה, בוודאי עזרה לקבוצה מהבירה האיטלקית ללכת על הכישרון הישראלי. תחת פונסקה סולומון קיבל את ההזדמנות בליגה האירופית והיה מהשחקנים הבולטים בקבוצה שזכתה בדאבל האוקראיני. שחטאר, כזכור, שילמה על סולומון שישה מיליון יורו בלבד למכבי פ"ת, כך שהיא היתה יכולה להכפיל את הסכום, אך סירבה.

סולומון חזר לאחרונה מפציעה שגרמה לו להחמיץ את משחקי הנבחרת מול פולין וצפון מקדוניה, אך זה לא מנע ממנו לעלות כמחליף מול מנצ'סטר סיטי באתיחאד ולכבוש את שער השוויון שהשאיר את שחטאר דונייצק בתמונת העלייה לשמינית גמר ליגת האלופות. האלופה האוקראינית מארחת את אטאלנטה במחזור האחרון של שלב הבתים והיא תלויה בעצמה במאבק על מקום בשלב הבא.

אם יעבור לרומא, מנור סולומון ישחק לצד שמות גדולים כמו החלוץ הבוסני הוותיק, אדין דז'קו, הכישרון האיטלקי הצעיר, ניקולו זניולו והמגן הסרבי אלכסנדר קולארוב. אמנם מדובר במועדון פאר, אך הוא זכה רק שלוש פעמים באליפות איטליה, האחרונה ב-2001 ובין השחקנים הגדולים ששיחקו בו ניתן לציין את פרנצ'סקו טוטי, גבריאל באטיסטוטה, וינצ'נזו מונטלה ומוחמד סלאח.