ניר ביטון האריך חוזה בסלטיק עד 2023

לא הולך לשום מקום: הקשר הישראלי ישלים עשור בסקוטלנד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.12.19 - 18:18
תחילת כתבה

אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, ניר ביטון ישלים עשור בסלטיק. הקבוצה הסקוטית הודיעה הערב (שני) על הארכת חוזהו קשר/בלם נבחרת ישראל, והוא צפוי להישאר בגלזגו עד קיץ 2023.

הקבוצה הסקוטית בחרה להכריז על החתימה באופן משעשע, לאחר שפרסמה ציוץ של אוהד שקרא להאריך את חוזהו בטענה ש"הוא יציב, ורסטילי ואפשר לסמוך עליו. הוא לא שחקן הרכב העונה, אבל משחק איפה ומתי שצריך". בתגובה, צייצה סלטיק: "בוצע".

 

לאחר חתימתו, ביטון אמר לאתר הרשמי של הקבוצה: "אני מאושר, ניהלנו על זה מו"מ על זה  במשך זמן מה, ואני שמח לשים את זה מאחוריי, לחתום על חוזה חדש ולהתחייב על עתידי במועדון. אם יש לך הזדמנות להישאר בסלטיק, אתה נשאר. זה מועדון עצום ואחד הגדולים באירופה. זו הזדמנות גדולה עבורי להמשיך לזכות בתארים, זו המטרה שלי".

"ככל שאתה יותר זמן במועדון כמו סלטיק, אתה לא יכול לעזוב", המשיך הישראלי. "כשהגעתי ב-2013, מעולם לא חשבתי שאשאר 10 שנים. זה הישג גדול עבורי ועבור המשפחה שלי, אז אני שמח. אני בקשר טוב עם המאמן ואנחנו מדברים המון. אני נותן הכל בשבילו. הוא האמין בי בכל הקריירה ואני רוצה להחזיר לו על זה".

ביטון סבל מפציעה קשה, הגרמה לו להיעדר מהמגרשים כמעט שנה, ואף בקיץ בית"ר ירושלים בדקה אפשרות לצרפו. לאחרונה גם ברנלי הוזכרה כמעוניינת בשירותיו של הקשר, אך סלטיק לא רצתה לוותר עליו והוא צפוי להשלים עשור במדינה.

ביטון הצטרף לקבוצה הסקוטית בקיץ 2013 ממ.ס. אשדוד, ומאז הספיק לרשום 202 הופעות שבהן 11 שערים, וזכה בשש אליפויות סקוטלנד, ארבעה גביעים וארבעה גביעי ליגה. הישראלי החל את דרכו בסקוטלנד כקשר אחורי, הוסב בשנים האחרונות לעמדת הבלם ומשתף פעולה בחוליית ההגנה עם ישראלי נוסף - חאתם עאבד אלחמיד.