שון וייסמן: מרקו בלבול נתן בטחון כשכולם הרימו גבה

החלוץ הישראלי החם באירופה סיכם חצי עונה ב"מועדון כדורגל FC" ודיבר על השינוי שחל במכבי חיפה ("זו הסיבה להצלחה שלה") והמשחק שעזר לו לפרוח. הראיון המלא: ב-23:40

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.01.20 - 14:32

תגיות: שון ויסמן

תחילת כתבה

אם יש דוגמא לפריצה מטאורית, זה מה שקרה לשון וייסמן ב-2019. אחרי שנה בינונית (שלושה שערי ליגה) בקרית שמונה, החלוץ חזר למכבי חיפה ובחצי עונה טובה הצליח לפקוח את עיני הסקאוטים ביבשת ולזכות בחוזה בוולפסברגר האוסטרית. אבל מי שחשב ששם זה ייעצר, התבדה. ויסמן כבש עד פגרת החורף 17 שערי ליגה (מלך שערי הליגה האוסטרית), הוסיף 5 בגביע, עוד 2 באירופה והפך לסחורה מבוקשת בליגות הגדולות באירופה.

למרות שהחליט לעזוב את מכבי חיפה בתום חוזהו, הרבה מההצלחה שלו וייסמן זוקף לתקופה שעבד עם מרקו בלבול במועדון. המאמן, שמוביל את הירוקים למאבק האליפות, האמין וגם זכה לתמורה (שמונה שערי ליגה ב-25 משחקים). כעת, בראיון מיוחד ל"מועדון כדורגל FC" (ב-22:40 ישודר הראיון המלא), הוא מספר על השינוי שחל בקבוצה הירוקה.

"לא היה קל להצליח במכבי חיפה בשנים האחרונות כי לא היתה סבלנות", מספר וייסמן, "עלו צעירים, אי אפשר להגיד שלא, הם פשוט לא קיבלו באמת את ההזדמנות כמו שצריך או שהם פשוט לא היו מספיק טובים למכבי חיפה כי לא כל דור יוצא רפאלוב וחמד וכיאל. עכשיו קצת יותר קל כי באמת שינו את המחשבה ואנחנו רואים הרבה שחקני בית והרבה שחקנים צעירים שזה משהו שלא היה ובגלל זה גם הקבוצה מצליחה, אני חושב. זה תלוי גם בשחקנים וגם בהנהלה ובצוות המקצועי".

וייסמן, כאמור, טוען כי למאמן חלק גדול בשינוי: "מרקו בא והאמין בכל הצעירים שהיו, והוא הכיר כי הוא בא מהצעירה והוא הכיר את כל הצעירים שהיו במכבי חיפה שלא באמת סמכו עליהם. בינואר הוא התחיל לתת להם הזדמנויות, כאשר הרבה שחקנים חשבו לצאת להשאלה. היום אתה רואה אותם משחקים. הוא האמין בהם ונתן להם בטחון שאי אפשר להסביר בכלל. בתור אחד שהוא נתן לו את כל הבטחון שבעולם כשכולם הרימו גבות ושאלו 'למה הוא משחק?'".

החלוץ אף מסמן רגע בו הבין שבלבול מאמן מזן אחר: "אני לא אשכח את המשחק נגד אשדוד. אני חושב שזה היה המשחק הראשון או השני שלי ושל מרקו. בישלתי גול, ניצחנו 0:1, אבל החמצתי אולי 4-5 מצבים של מאה אחוז גול. יומיים אחרי הוא בא אליי ואמר 'הכל בסדר, אל תתרגש...' כשכולם אמרו 'שון ויסמן לא יודע להבקיע, לא זה, לא זה...' והוא אמר לי 'הכל בסדר, תירגע, הגולים יבואו, אני לא דואג, אני סומך עליך'. כשאתה מקבל כזה גיבוי מהמאמן, לא אכפת לך, אתה יודע שזה יגיע כי אתה נראה טוב, הקבוצה נראית טוב, מנצחים. הגולים יגיעו כי לא שכחתי להבקיע. זה נותן לך בטחון וגב. אני שמח שהייתי יכול להחזיר לו על המגרש".