"התמנון": בהולנד מתמוגגים מאריאל הרוש

בתקשורת התרשמו מתצוגת שוער ספרטה: "לא חשבנו, שייך לטופ"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.01.20 - 10:26
תחילת כתבה

בווידאו: השערים מהמשחק של אייאקס מול ספרטה רוטרדם

לפני חודשים ספורים אריאל הרוש כבר חשב לעזוב את ספרטה רוטרדם, אבל חודש וחצי לפני המשחק הקריטי של נבחרת ישראל בסקוטלנד הוא שלח מסר חד משמעי לאנדי הרצוג, ואולי גם לאומה ההולנדית, כשרשם מופע אדיר מול אייאקס הגדולה וסחט ים של מחמאות.

קבוצתו של השוער הישראלי אמנם ספגה 2:1 כואב ביוהאן קרויף ארנה, אך זה לא מוריד מההישג של הרוש שמנע פעם אחרי פעם מכוכבי האלופה שערים בטוחים. למעשה, נראה היה שדושאן טאדיץ', חאכים זייש וראיין באבל נותרו חסרי אונים מול ההצגה של השוער והתגובות? בהתאם. 

"לפני מספר חודשים אף אחד לא ידע מי זה אריאל הרוש, והוא אפילו רצה לעזוב את ספרטה", נכתב בתקשורת ההולנדית. "אבל באופן די מפתיע הוא הפך להיות השוער הראשון ואמש זה התפרץ עם יכולת גבוהה במיוחד. הרוש עצר את טאדיץ', זייש ובאבל שוב ושוב והיה בלתי ניתן לעצירה".

"שחקני אייאקס הגיעו לאינספור מצבים, אבל נאלצו להתמודד מול תצוגת שיא של הישראלי", הוסיף כלי תקשורת אחר, שאף כינה את הרוש 'התמנון'. "זה היה משחק נהדר של הרוש, הוא היה כמו חומה שעמדה בפני שחקני אייאקס". בסיום הרוש אף זכה לקבל את הציון הגבוה ביותר על כר הדשא (7.5), יותר מכל שחקני המנצחת, ונבחר למצטיין: "הוא היה הכי טוב על המגרש והטיח שאייאקס לא תברח לרגע".

גם הגולשים ברשתות החברתיות לא נשארו אדישים להופעה הנהדרת: "לא חשבנו שהרוש ברמה הזאת, מזל שהיה את המשחק הזה כדי לראות כמה הוא טוב. הוא היה פשוט מדהים ביוהאן קרויף ארנה, מדובר בשוער ששייך לטופ".