"מפלופ - למכונת שערים": באיטליה נזכרו בערן זהבי

משבר וירוס הקורונה הוביל את התקשורת בארץ המגף עד לכוכב הישראלי: האמונה של נשיא פאלרמו, הבכורה החלומית, הנפילה בהמשך הדרך - והפיכתו לסקורר ברמה עולמית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.04.20 - 07:18
תחילת כתבה

אם יש דבר אחד חיובי בהקשר של משבר וירוס הקורונה והספורט העולמי - הרי שאלה הסיפורים שצצים מהעבר. הפסקת כמעט כל הליגות ברחבי תבל, מובילה את אנשי התקשורת להתרפק על נוסטלגיה, או "סתם" להיזכר ברגעים שבוודאי רבים שכחו או אפילו לא ידעו על קיומם. בתוך כך, באחד מכלי התקשורת באיטליה - העלו את ישראל על המפה.

בארץ המגף חזרו בזמן - אל קיץ 2011, אז עבר בחור צעיר בשם ערן זהבי לפאלרמו. "ההתפוצצות של זהבי: מפלופ בליגה האיטלקית - למכונת שערים", קראה הכותרת. במאמר עצמו צוין כי הנשיא מאוריציו זמפריני היה משוכנע שזהבי יהיה הבא בתור שעליו הוא "יעשה קופה" בעתיד, כפי שקרה עם חאבייר פאסטורה לדוגמא, והבכורה של הישראלי אכן הייתה חלומית.

הופעת הבכורה של זהבי באצטדיון הביתי, הגיעה במחזור הרביעי מול קליארי. השעון הגדול לא הספיק להשלים 60 שניות - וזהבי ירה פגז אל בין חיבורי הקורות של השוער האורח. עם זאת, לימים התברר כי היה זה אחד מבין שני שערים בלבד של זהבי במדים הוורודים. בסופו של דבר, אחרי 23 הופעות בלבד בעונה וחצי, "זהבי נשלח בחזרה לישראל והצטרף למכבי תל אביב, תמורת 250 אלף יורו בלבד", נזכרו באיטליה.

"נראה היה שזו המכה המכרעת לקריירה של זהבי, אבל זאת הפכה להיות נקודת המפנה", נכתב בתחילת הפסקה שמתחילה לתאר את הפיכתו של הישראלי ל"מכונת שערים", כפי שכולנו מכירים אותו כיום. במאמר צוין כי כבש 121 שערים ב-156 הופעות במדי מכבי תל אביב, כולל שמונה בליגת האלופות (כולל מוקדמות).

"השיא של ערן זהבי הגיע ב-2019", טענו בהמשך, והזכירו את השער בראבונה של הכוכב הישראלי במדי גוואנגז'ו R&F - שהפך ויראלי ברחבי העולם. "אם אנחנו מחשיבים רק את שנת 2019, אז לזהבי היו 40 שערים בקבוצה ובנבחרת ב-12 חודשים. יותר מאשר לכריסטיאנו רונאלדו, שנעצר על 39".