הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אורזי מזוודות: סיפורם של האחים מולדר

יונתן ומיכאל מולדר, שחתמו בדן האח מגלמים את הנוודות של הכדורגל המודרני: מהולנד לישראל וחזרה. סיפורם המרתק של צמד הישראלים, כולל הבכור שחולם לייצג את האורנג'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.04.20 - 20:00

תגיות: ליגיונרים

תחילת כתבה

מכבי פתח תקווה ייצרה לא מעט שחקנים לאורך השנים. מגל אלברמן ועד מנור סולומון, יצא שמה למרחוק כאחת מהיצואניות הבולטות של הכדורגל הישראלי. היום (שני), שני שמות נוספים אולי מצטרפים לרשימה: האחים מיכאל ויונתן מולדר, הצטרפו יחדיו לקבוצת דן האח ההולנדית, בתיווכם של שחקן העבר של הקבוצה, מרטין יול, ושאק זווארט היהודי, שמזוהה עם אייאקס.

שנה מפרידה בין השניים, כאשר מיכאל, האח הבכור בן ה-19, שוחרר מאוטרכט לאחר פציעה וחזר לארץ כדי לשחק במכבי פ"ת. יונתן מצידו משחק במחלקת הנוער של אלקמאר, איתה גם זכה באליפות הליגה עד גיל 16. "העזיבה שלי מאוטרכט אמנם היתה בטעם מר, אבל לא התאבלתי יותר מדי", אמר מיכאל בראיון משותף שקיימו האחים בהולנד. "כל הדברים קורים מסיבה מסוימת. חזרנו לארץ, לפ"ת, ואני שמח שעשיתי את זה כי צברתי דקות משחק. אבל כשהתחילו לבטל משחקים בארץ, החלטתי לחזור (להולנד). ידעתי שיסגרו את שערי היציאה מישראל, אז פעלתי במהירות והזמנתי כרטיס מיד".

צפו בביצועים של מיכאל מולדר

"המולדרים" נולדו בהולנד בתחילת המילניום, אך עברו בגיל שנתיים לישראל בשל משלח ידו של אביהם. תשע שנים הם חיו וגדלו בארץ, עד שהמשפחה החליטה לחזור להולנד, והילדים מצידם עזבו את מכבי תל אביב (שם שיחקו) לטובת קבוצת AFC באמסטרדם. "התחלתי בליגה החמישית", מספר יונתן. "בהתחלה לא הכרתי את השפה, אז ידעתי שאני חייב להיות טוב מאוד בכדורגל כדי לשמור על קצב".

ככאלה שנולדו בהולנד, אבל מחזיקים במקביל גם באזרחות ישראלית, השניים גם עומדים בפני הדילמה: איזו נבחרת לייצג? כזכור, פיפ"א הותירה בידיים של שחקנים במצב הזה את זכות הבחירה, וכאשר נשאלו בראיון לאן פניהם מועדות, הדעות היו חלוקות: מיכאל מצידו צוטט כאומר, "עבורי, הנבחרת הישראלית היא לא חלום, אלא מטרה. החלום האמיתי הוא לשחק עבור נבחרת הולנד". יונתן פחות חד משמעי: "אני פשוט רוצה לשחק ברמות הכי גבוהות. רוצה להסתכל אחורה ולהגיד 'עשיתי את שלי'".

צפו בביצועים של יונתן מולדר