טל בן חיים: בספרטה פראג בטוחים - החלוץ יעזוב בקיץ

הליגיונר לא בתכניות המקצועיות: "אין לו מקום כרגע בקבוצת המילואים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.04.20 - 12:18
תחילת כתבה

יעזוב את צ'כיה? הדיווחים סביב עתידו של טל בן חיים ממשיכים לעלות, כשכל אמצעי התקשורת יישרו קו עם הידיעה לפני הישראלי יעזוב את ספרטה פראג בקיץ, למרות שנותרה לו עוד שנה אחת בחוזה. 

"ספרטה חייבת לפתור את הסוגיה של בן חיים. הוא לא היה בתכניות המקצועיות וגם לא יהיה", נכתב באתר הצ'כי ISPORT, "הוא בריא וכשיר ולא משחק אפילו בקבוצת המילואים. אין לו עתיד במועדון ועדיף לו ולקבוצה שהרומן יסתיים".

באותו אתר נכתב שבשונה מכל השחקנים בקבוצה שחזרו לאימונים, הוא נשאר בישראל: "הוא לא בקשר עם המאמן, אלא רק עם ההנהלה שאישרה לו להישאר", נכתב באותו דיווח, "זו ראייה נוספת לכך שהוא לא בתכניות".

בצ'כיה טוענים שבשלב זה לבן חיים אין הצעות ואף קבוצה לא יצרה קשר בעניינו עם ספרטה פראג, וזאת בשל משכורתו הגבוהה. בכל מקרה, הקבוצה הצ'כית לא צפויה לדרוש עבורו דמי העברה אלא להגיע איתו להסכם על התרת חוזהו תמורת פיצוי כספי.

הרומן של בן חיים עם ספרטה פראג הוא שילוב כנראה של חוסר הצלחה, אבל גם הרבה חוסר מזל. הרכש היקר בתולדות הליגה הצ'כית סבל מפציעה קשה (קרע ברצועה הצולבת), שהשביתה אותו למעל שנה. בכל מקרה, גם לפני הפציעה וגם אחריה, ספרטה פראג הייתה יכולה להוציא ממנו הרבה יותר מ-0 שערים ורק 20 הופעות ליגה בשלוש השנים בקבוצה הבכירה, כשברור שהוא יכול היה לתרום הרבה יותר לו היה מקבל קרדיט.