"רמה מעל לליגה". טירוף קני סייף בפולין

הקשר גורף מוחמאות ("שווה זהב") ומוביל את לכיה לאירופה

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.06.20 - 10:19

תגיות: קני סייף

תחילת כתבה

מגפת הקורונה גרמה לנזק עצום לעולם הכדורגל, נזק שעדיין קשה לכמת אותו וילווה את הענף עוד הרבה זמן. יחד עם זאת, יש כמה שחקנים שהרוויחו מהפגרה שנכפתה. אחד מהם הוא קני סייף.

את תחילת העונה הנוכחית ירצה סייף לשכוח. בתקשורת הבלגית ציינו שוב ושוב כי הקיצוני, שנרכש ב-2018 תמורת 3.7 מיליון יורו, לא נמצא בתכניות של אנדרלכט אחרי תקופה קשה בה נעדר בשל פציעות. במשך חצי עונה הוא נשך שפתיים, התאמן וחיכה לקבוצה שתעניק לו הזדמנות ובפברואר הייתה זו לכיה גדנסק שצירפה אותו בהשאלה.

גם בפולין התקשה סייף למצוא את עצמו בתחילת הדרך. בבכורה מול לך פוזנן הוא עלה כמחליף בדקה ה-77 במצב של 0:0, לכיה הפסידה 2:0 בסיום והחיצים הופנו אליו. "הוא היה צריך לאכול את הדשא ולזרוק את עצמו על הבועט, אבל לא היה שם", ציינו בתקשורת הפולנית, "האמריקאי נראה כבד. כשיצא למתפרצת הוא נתפס והכדור נלקח ממנו". נראה היה שהשידוך עם המועדון החדש לא יחזיק מעמד זמן רב.

אבל אז הגיעה פגרת הקורונה. סייף ניצל את הזמן כדי לעבוד קשה ולנסות לחזור ליכולת שגרמה למועדונים הגדולים בבלגיה לרדוף אחריו, והשינוי ניכר מייד. זה התחיל עם רבע שעה בניצחון 3:4 על ארקה גדיניה, כשסייף נכנס בפיגור 2:1 והמשיך עם עוד קאמבק, הפעם מ-2:0 ל-2:2 מול גורניק ז'בז'ה, כשהפעם הוא תורם בישול.

בשני המשחקים שלאחר מכן סייף כבר היה בהרכב, אבל לכיה הפסידה לקראקוביה וסיימה ב-1:1 עם פוגון שצ'צ'ין. העובדה שלא שיחק זמן רב ניכרה בו, אבל הוא לא נתן לנפילה הקטנה לעצור אותו. שבוע אחרי המפגש הראשון, לכיה פגשה שוב את שצ'צ'ין והפעם סייף כבש את שער הניצחון החשוב. מאז המאמן פיוטר סטוקוביאק שומר על סייף בצמר גפן כשהוא יודע שבלי הקיצוני על המגרש, הקבוצה שלו מתקשה לכבוש.

כך היה מול פיאסט גליביצה ומול יגיילונה ביאליסטוק בשני המשחקים האחרונים. סייף עלה כמחליף והעניק השראה בדרך לניצחון. מול הראשונה נכנס כשהתוצאה הייתה 0:0 בדרך ל-0:1 חשוב ומול השנייה עלה למגרש בפיגור 1:0 והוביל למהפך. בעקבות סדרת הניצחונות לכיה קפצה למקום החמישי, מרחק שתי נקודות בלבד מהמקום השני המוביל לליגה האירופית.

"הוא בלתי צפוי, הכידרורים שלו חסרי רחמים", נכתב על סייף בתקשורת המקומית, "בהתקפה חסרת המחץ של לכיה, הוא שווה זהב". מאמנו סטוקוביאק אפילו היה יותר נחרץ מזה: "קני סייף נמצא רמה מעל לליגה הפולנית". כעת עובדים בלכיה על הארכת החוזה של הקשר עד תום העונה, בתקווה שיעזור להם להעפיל לאירופה. בקיץ הוא אמור לחזור לאנדרלכט, בה הוא מחזיק בחוזה לעונה נוספת, ואולי בכושר הנוכחי הוא אף יקבל הפעם הזדמנות במועדון הפאר הבלגי.