"לא נחתום עם ערן זהבי, עד שנדע הכל"

יו"ר R&F מפרט: הבעיות שעשויות לשחרר את הכוכב הישראלי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.07.20 - 08:12
תחילת כתבה

כשעונת הכדורגל מתקרבת לסיומה, ברור שקיימת שאלה אחת מרכזית שתעמוד בליבה של עונת המלפפונים הקרובה: איפה ישחק ערן זהבי? כוכב נבחרת ישראל וגוואנגז'ו R&F מוזכר ללא הרף כמי שעשוי למצוא לעצמו תחנה חדשה, בין אם זה במכבי תל אביב או בקבוצה ב-MLS. אבל הבוקר (חמישי), יו"ר הקבוצה הסינית ניסה לשפוך קצת אור על המצב, לפחות בראי קבוצתו הנוכחית של זהבי. כשנשאל אם חוזהו ב-R&F יחודש עד סוף השנה, אמר הוואנג שנגוואה: "לא בהכרח, יכול להיות שזה יקרה אחרי הסיבוב הראשון".

הליגה הסינית, כך נקבע אתמול, תחודש ב-25 ביולי, בעוד חוזהו של זהבי בגוואנגז'ו אמור להסתיים בחודש דצמבר. שנגוואה פירט את הבעיות: "היו הרבה שינויים בהתאחדות (הסינית) לגבי שחקנים זרים ומשכורות. בשנה הבאה תהיינה יותר הגבלות על חוזים ותקרות שכר, אז בוודאי שלא נוכל לחתום איתו מראש. נצטרך לחכות ולראות את התמונה, לפני שנחתום. חוזים שכבר נחתמו, נשברו בעקבות הגבלות השכר, וכמובן שנצטרך להגיע לפיתרון בהקדם".

אם משהו קיצוני לא יקרה במהלך החודש, בסופו אמור זהבי לפתוח את עונתו הרביעית במדיה של גוואנגז'ו. הוא הצטרף אליה בדיוק בימים אלה, לפני ארבע שנים, והבקיע לאורך התקופה 99 שערים ב-110 הופעות במדים התכולים. פעמיים הוא סיים כמלך השערים של הליגה הסינית, ופעם אחת בתור השחקן המצטיין. האם העונה הקרובה תהיה גם האחרונה שלו במדיה של R&F? כנראה שעוד חזון למועד.