אלון תורג'מן מלהיב את ויסלה קראקוב: "החתמתו - אמנות"

החלוץ קוצר מחמאות ("חזק, מהיר וחסר רחמים"), האוהדים מגייסים כסף להשארתו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.07.20 - 09:09
תחילת כתבה

אלון תורג'מן הצליח אמש (שישי) להבטיח סופית את ההישארות של ויסלה קרארוב במו רגליו. החלוץ, שהגיע לפולין בחלון ההעברות של החורף, הוביל את אחת הקבוצות המפוארות במדינה למהפך מול לודז' בדרך ל-1:2. הוא איזן בתוספת הזמן של המחצית הראשונה בסיומו של מבצע נהדר במהלכו עבר את השער ושבע דקות בתוך המחצית השניה סחט פנדל וגם השלים את המלאכה מהנקודה הלבנה.

תורג'מן היה נחוש להשלים שלושער, אבל את הפנדל הנוסף שקיבלה ויסלה בעט הקפטן רפאל בוגוסקי (והחמיץ) ו-12 דקות לסיום הצ'אנס כבר אבד כשהוחלף על ידי המאמן ארתור סקובורנק. החלוץ לא היה מרוצה מהחילוף, אך בסיום התרצה והעניק למאמן חיבוק של ניצחון. "אלון בעט את הפנדל הראשון ואני את השני ויצא מה שיצא", הסביר בוגוסקי בסיום והוסיף: "לאלון יש כישורים יוצאי דופן וזה עזר לנו מאוד בשבועות האחרונים".

תורג'מן היה צריך שבעה משחקים בלבד, בהם כבש ארבעה שערים, כדי להיכנס לרשימת שחקנים ישראלים שהפכו לאלילי האוהדים של ויסלה קראקוב. לפניו היו שם מאור מליקסון ודודו ביטון. "לפגוע בשחקן כמו אלון תורג'מן בחלון ההעברות של אמצע העונה זו אמנות", ציין אחד הפרשנים המובילים בפולין, אנדז'יי, טברובסקי, "מגיעות לוויסלה כל המחמאות".  וב-sportdziennik שפעו מחמאות: "הוא חזק, מהיר וחסר רחמים ברחבה. נכון, אלון תורג'מן שיחק רק שבעה משחקים בליגה הפולנית, אבל הוא הוכיח שיש לו את כל מה שצריך כדי להפוך לכוכב".

כעת, אחרי הבטחת ההישארות, בוויסלה יפנו את האנרגיה כדי להשאיר את תורג'מן במועדון. הנשיא דויד בלאצ'יקובסקי ציין כי מתקיימים מגעים עם אוסטריה וינה, ממנה החלוץ, מושאל על מנת לרכוש את כרטיסו, אך העניין לא יהיה כ"כ פשוט: "סעיף השחרור שלו עומד על כמה מאות יורו (ההערכה היא שמדובר על 400-450 אלף), וזה מעבר ליכולות שלנו".

את האוהדים העובדה שהמועדון קצר בכסף לא ממש מעניינת. והם קראו לנשיא לעשות הכל כדי להשאיר את תורג'מן ואחד מהם פתח קמפיין הד סטארט על מנת לעזור להם בגיוס הכסף לסעיף השחרור שלו. "אם הוא בריא, הוא שווה יותר מעשרה שערים בעונה", הוסיפו בפולין, "החיסרון הוא הגיל שלו (29), יהיה קשה למכור אותו ברווח אחרי שנה-שניים".