מעבר לכל דמיון: צ'יפ גדול לוויסמן בניצחון וולפסברגר

הישראלי מצא את הרשת בפעם ה-30 העונה ועשה זאת בצורה אלגנטית במיוחד ב-1:3 של קבוצתו על ראפיד. החלוץ וחבריו הבטיחו את הכרטיס לשלב הבתים של הליגה האירופית: "עונה היסטורית ואדירה עבורי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.07.20 - 19:53
תחילת כתבה

גם בחלומות הכי ורודים שלו, הוא לא דמיין שכך תיראה עונת הבכורה שלו מעבר לים. שון וייסמן, הסקורר הכי גדול העונה מבין הליגיונרים שלנו העונה, עשה היסטוריה כשכבש הערב (ראשון) את שערו ה-30 העונה בליגה, אחד יותר מערן זהבי בעונת השיא שלו בליגה הסינית אשתקד. הישראלי יחד עם וולפסברגר, השיגו 1:3 על ראפיד וינה במחזור הנעילה והבטיחו את השתתפותם בליגה האירופית בעונה הבאה. 

בראש, ברגל, במספרת או בצ'יפ, הישראלי עשה זאת פעם אחר פעם בליגה האוסטרית, ושמישהו ינסה לעצור אותו. הפעם, הישראלי שבר את השיא באלגנטיות, כשבדקה ה-73 כבש בצ'יפ נהדר לרשת את השער השלישי של וולפסברגר. ויסמן יקווה לתרגם את היכולת שלו גם בליגה האירופית בעונה הבאה ולקחת את וולפסברגר קדימה אם אכן ישאר שם).

שון וייסמן אמר לאחר המשחק: "כבר מהיום הראשון שלי בוולפסברגר היו לי שתי מטרות: הראשונה היתה לגרום לגאווה לכל האוהדים כאן ובישראל, והשנייה להיות בורג מרכזי בליגה האוסטרית.  הערב כבשתי את השער ה-30 בליגה וה-37 בסך הכל העונה. זה לא פחות ממדהים. לאשתי שנמצאת איתי כאן יש חלק גדול בהצלחה, אבל לא רק לה. תודה גדולה לאוהדים של וולפסברגר ובישראל, אני מרגיש את הפרגון ומעריך אתכם מאוד. זה כבוד גדול לייצג את המדינה שלי שבוע אחרי שבוע. זו עונה היסטורית עבורי והתחושות אדירות".

מהלך המשחק
וייסמן פתח את המשחק בצורה נהדרת כשכבר בדקה ה-13 הגיע למצב הראשון. הישראלי השתחרר משלושה שחקנים של ראפיד ובעט מ-16 מטרים כדור חד, שחלף ליד הקורה. בדקה ה-30, וולפסברגר עלתה ליתרון, מארק אנדרה שמרבוק ניצל קומדיית טעויות בהגנת ראפיד, כדי לקבוע 0:1 מול שער חשוף.

4 דקות לאחר מכן, קבוצתו של וייסמן הכפילה את היתרון, ושוב זה לא הישראלי שמעורב בו. כדור מהאגף הימני הגיע עד לכריסטופר וורניטצניג, שהמשיך בנגיחה לרשת בדרך ל-0:2..
עם הירידה למחצית, וייסמן כמעט וכבש את השער המיוחל. הישראלי קיבל כדור רוחב טוב ובעט מ-11 מטרים כדור חזק, שפגע בבלם ראפיד ויצא לקרן.

 אחרי אינספור החמצות, בדקה ה-73 שון וייסמן סוף סוף הגיע לרגע המיוחל. הישראלי קיבל כדור בתוך הרחבה ומזווית לא פשוטה ביצע צ'יפ נהדר כל הדרך לרשת, 0:3 לוולפסברגר, שער 30 לווייסמן. שלוש דקות לאחר מכן, ראפיד צימקה מרגליו של היפני קויה קיטגאווה, אבל זה לא הספיק לה. 1:3 גדול לוולפסברגר