הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

וייסמן: "לא אוהב שהכל תמיד יוצא החוצה בחיפה"

בא לעזרת ירדן שועה? כוכב וולפסברגר עקץ את האקסית ("זו בעיה שלהם"), תמך בבלבול ("עשה עבודה מדהימה") והבהיר: "קאמבק? טוב לי איפה שאני עכשיו. שואף לשחק באחת מ-5 הליגות הבכירות, יכול לכבוש 30 שערים בכל ליגה בה אשחק". וגם: מה צופן לו העתיד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.07.20 - 11:52
תחילת כתבה

שון ויסמן הצליח בוולפסברגר מעל לכל המצופה, שבר את שיא הכיבושים העונתי של שחקן ישראלי בגולה, אבל הנעשה במכבי חיפה עדיין מעסיק אותו. החלוץ הישראלי כינס מסע"ת בזום בה דיבר על העונה שעברה עליו וגם על סאגת ירדן שועה ומרקו בלבול במועדון הירוק.

"אני מאוד מעריך את בלבול, הוא עשה איתי שנתיים מדהימות בנבחרת הצעירה", אמר וייסמן. "כשהוא הגיע בינואר לחיפה, הוא האמין בי ונתן לי את המושכות. אני חושב שהוא מאמן מצויין, מה שהוא עשה בחיפה אמנם לא הספיק לאליפות - אבל זה מדהים ומעל ומעבר לעומת עשר השנים האחרונות. אני גאה בו, הייתה לי הזכות לשחק תחחתיו, מקווה שיהיה לו טוב - זה מגיע לו".

"זה לא סוד שאני ושועה חברים, אנחנו מדברים הרבה", הוסיף אקס הירוקים. "הוא שחקן מצויין. אני לא אכנס למה שקורה שם, אבל אני חושב שהוא יצליח. אני לא אוהב את זה שכל דבר יוצא החוצה במכבי חיפה, לא אהבתי את זה אף פעם, אבל זו כבר לא הבעיה שלי. קאמבק? אני שמח איפה שאני היום ושואף להגיע לאחת מחמש הליגות הבכירות כמו כל כדורגלן".

"קטונתי מלהגיד אם יש בעיה בכדורגל הישראלי, זה לא תפקידי", הוסיף וייסמן בהתייחס לחוסר הצלחתו בארץ. "בארץ, בתור ילד, מי שידע ורצה - העריך אותי. יש מקומות שלא קיבלתי את הצ'אנס, וכנראה שזה 50 אחוז באשמתי, אבל למדתי מזה. לא התבאסתי, רציתי להיות יותר טוב. בסופו של דבר, אלה לא דברים שתלויים בך".

וייסמן, שחווה עונת בכורה באמת מדהימה מעבר לים, כבר עכשיו גורר עניין בלא מעט קבוצות - ביניהן סלטיק ולוקומוטיב מוסקבה. "אין לי העדפה, זה משהו שצריך לשבת ולחשוב עליו. נבדוק ונבחן את האופציות, ונבחר במה שהכי יתאים. אם היה לי יעד כולם היו יודעים, בקרוב נגיע להחלטות. אני לא ילד שחולם, לא מאמין בחלומות, מאמין בלסמן מטרה ולהגיע אליה. אני רעב, זאת רק ההתחלה".

"אני מאמין שתהיה השפעה כלשהי לקורונה, אבל היא לא תהיה המרכז", הסביר החלוץ. "כולי תקווה שהמצב ישתפר עד אז. זה רק מכשול בדרך, אני רוצה לבדוק את כל הפרמטרים קודם. רוסית? יודע כמה מילים. אני מאמין שאני יכול לתת את המספרים האלה בכל ליגה, אבל יש עוד פרמטרים. צריך לבחון מי המאמן, איך הקבוצה רואה אותי - ורק אז לחבר הכל ולהחליט".

ומה לגבי שיא השערים לליגיונר ששבר? "זה כיף גדול וכבוד עבורי, בתור נציג ישראלי, לעשות את מה שעשיתי בליגה האוסטרית. עברו יומיים של חגיגות, הרשנו לעצמנו קצת להנות. באופן אישי קיבלתי מלא הודעות, כולן תומכות, זה מחמם את הלב. מהרגע הראשון שבאתי, המטרה הייתה להשתפר, לפני הכל. אני חושב שרואים את זה ממשחק למשחק. אני לא מופתע מהמספרים, אני מאושר שזה בא לידי ביטוי אחרי העבודה הקשה".

"אני שמח ששברתי את השיאים של עצמי לפני הכל, הצבתי רף גבוה לשנים הבאות", הוסיף וייסמן. "לא מסתכל על אף אחד אחר, בטח שלא מסי או זהבי. אני שמח על המספרים ועכשיו נשאר להמשיך לעבוד ולנסות לשפר את זה עוד יותר. אם זהבי בירך? כולם בירכו".

לסיכום, נשאל וייסמן על העזיבה המוקדמת את הפועל חיפה, שם גדל: "הייתי מגיל 7 עד גיל 15 בהפועל חיפה. יום לפני גיל 15, אמא שלי הכניסה אותי להסגר. חצי שנה הייתי בהסגר. למזלי היה מאמן שעד היום הוא כמו אבא שלי ונתן לי לשחק. ביקשנו חוזה מאוד קטן בהפועל חיפה. זוג נעליים, בגדים ולא לשלם. הם לא הסכימו ואז הגיעה ההצעה ממכבי חיפה ואני שמח שזה קרה".