דן ביטון: מכבי חיפה ומכבי ת"א בעקבות הליגיונר

לודוגורץ רוצה שיישאר בעונה הבאה, הגעגוע לארץ יכריע?

גיל לוין
גיל לוין  14.07.20 - 13:42
תחילת כתבה

קצת יותר משנה חלפה מאז הושלמה העברתו של דן ביטון לאלופת בולגריה, לודוגורץ, שרכשה אותו ממ.ס אשדוד בעבור 1.25 מיליון יורו והחתימה אותו על חוזה יוקרתי לשלוש שנים. אחרי עונה אחת מוצלחת, עתידו של השחקן מסקרן במיוחד כשהוא שוקל את צעדיו ועשוי לשוב לישראל, כשמכבי ת"א ומכבי חיפה על הפרק.

זאת הייתה שנה מורכבת עבור השחקן שהשאיר את בת זוגו בישראל ועבר לבולגריה בליווי אמו, ניצה, ששמה את שגרת חייה בצד על מנת לתמוך בבנה. בפן המקצועי הקשר בן ה-24 השתלב במועדון בהדרגתיות לצידם של טאלב טאוואטחה ומאוויס ציבוטה, כבש שישה שערי ליגה ב-21 הופעות וזכה עם קבוצתו באליפות בולגריה וכן גם בסופרקאפ הבולגרי.

כעת, ניצב הקשר הצעיר בפני צומת דרכים. מבחינת המועדון הבולגרי, עזיבתו של ביטון לא על הפרק, הם מאמינים בו והיו רוצים להמשיך ולראות אותו במדי הקבוצה גם בעונה הבאה. אך הקושי של השחקן בארץ הזרה לצד הרצון והגעגוע לשוב לישראל, לסביבה המוכרת, גדול. וכעת, למשוואה מצטרפות גם מכבי ת"א ומכבי חיפה שמעוניינות לצרף את הקשר.

ההתעניינות המפתה מישראל בהחלט טורפת מבחינת השחקן את הקלפים כשהתרחיש האפשרי, עשוי להיות יציאה להשאלה בארץ עם אופציה לרכישה. למרות זאת, בסביבת השחקן מפעילים לחץ ומאמינים כי עליו לעשות הכל כדי להישאר במועדון: "הוא צריך לשים את הקשיים בצד ולהישאר בלודוגורץ כל עוד מאמינים ורוצים בו. הוא יכול וצריך להגיע רחוק".