"ב"ש במכירת חיסול": שהר על מצב האקסית

החלוץ שעבר לאפואל על הקיצוץ בנגב: "הוציאו אותנו חזירים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.08.20 - 18:31
תחילת כתבה

העזיבה של בן שהר את הפועל ב"ש למעשה מסמלת סופה של תקופה אצל הקבוצה מבירת הנגב. בתוספת לחלוץ, ששיחק במועדון חמש שנים וזכה בין היתר בשלוש אליפויות גם הקפטן לשעבר בן ביטון עבר למכבי תל אביב. האדומים נערכים לעידן חדש ובן שהר סיכם תקופה והתייחס לעתיד המועדון ולקבוצתו החדשה בראיון ל'מגרש פתוח'.

"יש בעיה תקציבית מאוד גדולה בב"ש", אמר שהר, "יש מכירת חיסול, הרבה שחקנים מאוד משמעותיים עוזבים. נשארו רק שני שחקנים מעונת האליפות. תם עידן וצריך להביא שחקנים כדי לפתוח עידן חדש. יוסי  אבוקסיס יודע לתפעל שחקנים ואני סומך עליו שידע לעשות את העבודה. עם זאת, קשה להשאיר שחקנים בב"ש במצב הזה".

על מחלוקת קיצוץ המשכורות, שהייתה אחת הסיבות לעזיבת אלונה ברקת אמר החלוץ: "היה חוסר הבנה גדולה מאוד. כקבוצה רצינו להבין מה המשמעות של קיצוץ ל-15 חודשים כי זה היה דבר חדש. אף אחד לא רצה להיות האחראי מטעם השחקנים בהתנהלות מולה. אמרו לנו לקבל החלטה תוך יומיים, וזו הייתה סיטואציה לא נוחה ולא פשוטה".

"לא הבינו את השחקנים ולא שמעו אותנו", המשיך שהר, "כולם רצו לקצץ והבינו את המצב, לא הבנו אחד את השני, חבל שהוציאו את השחקנים כחזירים כי זה ממש לא נכון. אני ביחסים טובים עם אלונה, אבל היא החליטה להיפרד מקבוצה וזו החלטה שלה".

כמו כן, הליגיונר החדש/ישן התייחס למועדון אליו הצטרף: "זה המועדון הגדול והמעוטר בקפריסין. ב"ש מועדון מדהים, אך רציתי אתגר חדש. ראיתי כמה ניקוסיה רוצה אותי והיה לי יותר קל לקבל את ההחלטה. יש פה שחקנים שהגיעו מקבוצות גדולות באירופה. זו קבוצה ברמה מאוד גבוהה עם זרים איכותיים".

ומה עם הקורונה? "ערכתי שתי בדיקות, לפני ואחרי הנחיתה", אמר החלוץ על הנגיף העולמי, "ביום ראשון ראיתי אנשים בלי מסכה ולא הבנתי לאיזה עולם הגעתי. בימים האחרונים היו 20-30 מקרי הדבקה ומבחינתם זה מצב חירום אז חזרו למסכות".

על הרצון לחזור לנבחרת ישראל אמר שהר: "יש לי 44 הופעות בנבחרת, אבל בשנים האחרונות פחות שיחקתי. אני נותן קרדיט לשחקנים מצויינים שמתמודדים איתי כמו ערן זהבי ומונאס דאבור. עם זאת, אני יודע מה אני שווה ויכול לתרום המון. אני מקווה שבעתיד יקחו אותי בחשבון כי אני יכול לעזור עם הניסיון והיכולת שלי".