$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ערן זהבי: איזו קבוצה הכי תתאים לכוכב?

מעמד האגדה במכבי ת"א, הטירוף בפנרבחצ'ה, נגיעה בחלום האמריקאי או ליגה אירופית בכירה. ערן זהבי לפני צומת מכריע בקריירה, מה היעד שהכי יתאים לישראלי? ניסינו לנתח

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  31.08.20 - 21:17

תגיות: ערן זהבי

עתידו של ערן זהבי ממשיך להסעיר את ישראל וגם כל יעד שהוא מועמד אליו. ככה זה כשברזומה שלך אפשר למצוא מספר דו ספרתי של שערים בכל עונה ושיאים שנופצו. אחד מהשחקנים הגדולים בתולדות הכדורגל הישראלי לפני ההחלטה המכריעה בקריירה, ואנחנו ניסינו לתהות מה יהיה היעד שהכי יתאים לו. האם חזרה למכבי תל אביב? MLS? פנרבחצ'ה או אולי ליגה אירופית בכירה.

מכבי ת"א
למה כן? קודם כל בגלל שזה בישראל, וגם בגלל שזה ערן זהבי ומכבי ת"א, סיפור אהבה, שמעלה חיוך לו ולכל אוהד צהוב. ערן זהבי הוא אגדה ויקבל בקרית שלום מעמד, שלא יקבל כנראה בשום מקום אחר. הקהל סוגד לו, הבעלים מעריך אותו והוא יוכל להיות משפיע על הדשא, וגם מחוצה לו, כשחקן עם "המילה" המשמעותית ביותר בחדר ההלבשה.

ערן זהבי בישראל יוכל להמשיך לנפץ שיאים, וכשהוא עדיין בשיאו, אולי אף לחלום על לנפץ את שיאו של אלון מזרחי, אם אכן ייתן כמה שנים טובות. במכבי ת"א הוא ייאבק על תארים ויוכל יחד עם משפחתו וילדיו הקטנים לחזור למקום המוכר והאהוב, אחרי שנים בסין. אז נכון, הכוכבית המדוברת על כך שלא הוכיח את עצמו בליגה אירופית בכירה תישאר, אבל האם זה באמת משנה כשעשית קריירה כל כך מרשימה, עם תארים וניפוץ שיאים?

למה לא? כי ערן זהבי יכול להצליח בגדול גם בליגה בכירה מישראל. כוכב הנבחרת עדיין בשיא שלו, מה שהסביר את ההתעניינות של טוטנהאם בו רק לפני חודשים ספורים. כרגע הוא שחקן חופשי ונמצא לפי ההזדמנות האחרונה שלו לכבוש פסגה נוספת, אז למה לו לחזור לפסגה שהוא כבר כבש עכשיו ולא לחכות עוד קצת?

בנוסף, מכבי ת"א ככל הנראה לא תוכל להציע לו משכורת של מיליונים, כפי שיכול לקבל ב-MLS, בטורקיה או בליגה בכירה אחרת, כך שזהבי, שהתרגל למשכורות עתק, יצטרך לרדת משמעותית בשכר.

פנרבחצ'ה
למה כן?
אם תכתבו "Zahavi" באחד מהרשתות החברתיות בטורקיה, תקבלו תוצאה חדשה כמעט בכל דקה. עצם המועמדות שלו למועדון הפאר הטורקי, הציתה את הדמיון של אחד מהקהלים החמים באירופה. כשיחזור הקהל, הוא עשוי לקבל 50 אלף צופים חמים בכל משחק, שיספקו לו אווירה שלא חווה מעולם, ושרק יתייעץ עם חיים רביבו, שקיבל מעמד של אגדה.

פנרבחצ'ה היא מועדון עם מיליוני אוהדים, שנמצא בנקודת שפל מקצועית (מקום 7 אשתקד וזכה באליפות האחרונה ב-2014), וזהבי יכול להיות חתום על החזרה שלו לטופ, כך שיש כאן אתגר בהחלט גדול. אז נכון, הליגה הטורקית אומנם היא לא הליגה הבכירה באירופה, אבל היא בהחלט טובה יותר מהליגה הישראלית, וזוכה לאירופי ולכוכבי ענק שמגיעים מדי שנה (פלקאו, דמבה בה ועוד). בנוסף, הצלחה עם פנר, תוכל לאפשר לו בעונה שלאחר מכן להתחרות במסגרות אירופאיות.

למה לא? כי אם כבר זהבי ויתר על החלום של לשחק בליגה גדולה, אז אולי עדיף באמת לחפש יעד אטרקטיבי יותר כמו חזרה הביתה לישראל או מעבר לארה"ב. בטורקיה הציפיות סביב הקבוצה עצומות, וכך, כמו שהאוהדים יכולים להרים אותו, כך סיר הלחץ סביבו יכול להיות עצום, אם וכאשר הקבוצה תיכשל. זהבי לא מפחד מאתגרים, אבל האם אתגר כזה הוא משהו שהוא צריך בשלב כזה של הקריירה?

MLS
למה כן? כי זהבי יכול להפוך לאחד מהכוכבים הכי גדולים של הליגה. קבוצות הצמרת הוזכרו כמועמדות לקלוט אותו, והוא יוכל להיאבק על תארים. הצלחה בשוק עסקי גדול כמו ארה"ב, יכולה לפתוח לו דלתות גדולות גם בחיים שאחרי הפרישה ולהעניק לו חשיפה גדולה, לפחות כמו השוק הסיני שכבר הכיר אותו. הרמה אומנם היא לא גבוהה כמו בליגות הגדולות באירופה, אבל כן מדובר בליגה תחרותית, שמנחיתה מדי שנה שמות גדולים. כך, זהבי יוכל גם ליהנות מהחלום האמריקאי, וגם מקצועית לבלוט מאוד, מול ההגנות היחסית בינוניות שם.

למה לא? כי אחד מהדברים שככל הנראה גרמו לתחושת המיאוס של זהבי מסין, היה היעדר התחרותיות. בחירה ב-MLS בגיל 33, למרות שהיא ליגה ראויה לכל דבר, תהווה ויתור סופי על הרמות הגבוהות לטובת נוחות והזדמנות כלכלית. נכון, מדובר בבחירה ראויה, אבל לליגת האלופות הוא כבר ככל הנראה לא יגיע שוב בקריירה, אלא אם במדי מכבי ת"א ביום מן הימיים.

ליגה אירופית בכירה
למה כן?
כי אחד מהשחקנים הגדולים בתולדות הכדורגל הישראלי צריך לסיים את הקריירה בלי כוכביות. זהבי הוכיח את עצמו עם מכבי ת"א במוקדמות האלופות, בסין ובנבחרת - והוא בהחלט שייך לרמות הגבוהות.  עכשיו, זה הזמן לכבוש את הפסגה היחידה שחסרה לו.

למה לא? כי אולי יש זמן מסוים שאפשר להגיד "די". לא צריך לענות למבקרים ולא צריך לספק הסברים. כנראה שבגיל 33 מועמדת לאליפות בליגה בכירה לא תמהר לצרפו וגם אם כן יהיה בה רק שחקן משלים, אז שוב להיאבק במרכז הטבלה, רק כדי להגיד "הייתי"? בסוף הקריירה זהבי צריך לזכות בתארים.

ומה אתם חושבים? הצביעו בסקר>>>