חד וחלק: כך נוצר הקשר בין ערן זהבי לפ.ס.וו איינדהובן

הפנייה לאנשי הנבחרת, האיש שהרים את הכפפה והמכשולים שעוד נותרו מול קבוצתו הנוכחית, גואנגז'ו R&F. הסיפור מאחורי מה שעשוי להיות הצ'אנס של החלוץ באירופה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.09.20 - 14:07
תחילת כתבה

לא מעט קבוצות התעניינו לאחרונה בערן זהבי, מפנרבחצ'ה ועד מכבי ת"א ששמה תמיד מרחף סביבו, אבל הבוקר (שלישי) הצטרפה קבוצה חדשה לרשימה הארוכה, נוצצת לא פחות מהאחרות: פ.ס.וו איינדהובן. כעת, כשנודע כי הכוכב סיכם עם ההולנדים לשנתיים תמורת 3 מיליון יורו לכל התקופה, נשאלת השאלה: איך נוצר הקשר?

הפנייה של איינדהובן לזהבי היא הטרייה ביותר מבין כל המועמדות. למעשה, רק אתמול פנו ההולנדים לגוואנגז'ו R&F עם הצעה רשמית על זהבי, אך אלה הפנו אותם לשחקן עצמו בטענה שרק כאשר ימצא הסכם, הם יחלו במו"מ על פיצויים, זאת כנראה בשל הדם הרע בין המועדון לבין הישראלי. ואכן, כך קרה.

אלא שלפני הפנייה, איינדהובן עשתה את שיעורי הבית. היא פנתה למאמן נבחרת ישראל לשעבר, אנדי הרצוג, שנתן את ברכתו המקצועית. היא פנתה גם למאמן הכושר של איינדהובן, בנג'מין קוגל, שבמקרה גם עבד עם הנבחרת הישראלית - וגם הוא, כמובן, נתן את ברכתו המקצועית.

כל זה היה די והותר עבור מאמן פ.ס.וו, רוג'ר שמידט, שאימן בעברו בבייג'ינג גואן הסינית ומכיר את זהבי, על מנת להרים את הטלפון ולפנות לחלוץ. הוא הגיש לו הצעה נאה על סך 1.5 מיליון יורו לעונה. אמנם לא שכר העתק שהרוויח בסין, אבל בהחלט סכום נכבד לשחקן ישראלי. וזהבי התרצה, ונכנס למו"מ על איינדהובן שהחל לצבור תאוצה ביממה האחרונה. על המהלך, אגב, אחראים סוכניו רונן וגלעד קצב.

כעת, כל שנותר לפ.ס.וו זה להגיע להסכם עם גוואנגז'ו הסינית. לזהבי יש חוזה בקבוצה עד סוף דצמבר, כך שאם ירצה להשתחרר לפני, על פ.ס.וו לפצות את קבוצתו כראוי. המטרה הבאה: למצוא מתווה מעבר שלא יפגע בגוואנגז'ו ולא יפגע בזהבי. כך או אחרת, הליגיונר הבכיר שלנו יהפוך לבכיר המשתכרים באיינדהובן (3 מיליון לשנתיים) ויצטרף לליגיונר נוסף בהולנד - אלי דסה.