בשלב זה: תומר חמד מעדיף להשאר באירופה

המו"מ עם אפואל ניקוסיה כשל, הישראלי מכוון לאנגליה וספרד

תומר לוי
תומר לוי  17.09.20 - 09:59
תחילת כתבה

אחרי עונה מעט מאכזבת בצ'רלטון, בה לא כבש ולו שער אחד, תומר חמד מחפש את התחנה הבאה: לערוץ הספורט נודע כי החלוץ הישראלי ניהל בשבוע האחרון מו"מ מתקדם עם אפואל ניקוסיה, שם משחקים גם עומר אצילי ובן שהר, אך בסופו של דבר בשל פערים כספיים המו"מ לא צלח. גם אנורתוזיס, קבוצתו של דור מיכה, הביעה בו עניין.

נכון לשלב זה, מבחינתו של חמד הוא עדיין מכוון לליגות המשנה באנגליה ובספרד, בהן שיחק בשנים האחרונות. רק לאחר שימצה אופציות אלה, יחליט מה לעשות מעבר. חזרה לארץ, על אף ההתעניינות עליה פורסם מצידה של מכבי תל אביב, עדיין אינה עומדת על הפרק, וההערכה הסבירה היא שנכון לחלון הזה, חמד יעדיף להישאר באירופה.

חמד בן ה-33, בוגר מחלקת הנוער של מכבי חיפה, שיחק בתחילת הקריירה במועדונים כמו מכבי הרצליה ובני יהודה (אליהן הושאל משורות הירוקים). את עונת הפריצה רשם תחת ג'ון גרגורי במכבי אחי נצרת (עונת 2009/10), אז כבש תשעה שערים - ועונה לאחר מכן, חזר למכבי חיפה, הבקיע 18 שערים בכל המסגרות, ועזר לקבוצה לזכות בתואר האליפות האחרון שלה.

לאחר מכן, החל המסע האירופי שלו - תחילה במאיורקה הספרדית, בה כבש בהתאמה 10 ו-11 שערים, עד ששוחרר לטובתה של אלמריה. בעונת 2015/16 הוא עבר לשורות ברייטון - כשבעונת השיא שלו, 2015/16, כבש 17 שערים במדי הקבוצה בצ'מפיונשיפ, ליגת המשנה. בהמשך הושאל גם לקווינס פארק ריינג'רס, כשאת העונה האחרונה העביר בצ'רלטון - במדיה, כאמור, הופיע 19 פעמים ולא כבש שער אחד לרפואה.