זה רשמי: ערן זהבי חתם לשנתיים בפ.ס.וו איינדהובן

אחרי יותר מארבע שנים בליגה הסינית, כוכב נבחרת ישראל יוצא לדרך חדשה והצטרף לקבוצתו של רוג'ר שמידט. החלוץ ישתכר 1.8 מיליון יורו נטו לעונה, לא כולל בונוסים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  20.09.20 - 14:03
תחילת כתבה

אחרי יותר מארבע שנים בליגה הסינית, וקיץ ארוך שבו קושר למכבי תל אביב ולפנרבחצ'ה, ערן זהבי יוצא רשמית לדרך חדשה. כוכב נבחרת ישראל חתם היום (ראשון) לשנתיים בפ.ס.וו איינדהובן ההולנדית, והיה תהיה התחנה השנייה שלו באירופה אחרי ששיחק בפאלרמו האיטלקית מ-2011 עד 2013.

זהבי אמר לאחר חתימתו לאתר הרשמי של קבוצתו החדשה: "היתה לי תקופה נהדרת בסין ועכשיו אני רוצה להוכיח את עצמי באירופה. פ.ס.וו זו הזדמנות נהדרת עבורי, להלחם על תארים בקבוצה התקפית. אני מחכה כבר להתחיל".

זהבי חתם בקבוצה ההולנדית באמצעות סוכניו, גלעד ורונן קצב, שאמר: "איינדהובן קבוצה מובילה עם שאיפות גבוהות בכל המפעלים, ושנותנת לערן את מה שהוא ביקש. שחקן מוביל בקבוצה טובה שיודע שיש לו אחריות מקצועית ומאמן שמכיר אותו ונותן לו את המפתחות להוביל. החיבור עם רוג'ר שמידט, עוד בניסיונות שלו להביא את ערן לבייג'ין, הביאה אותם לנסות לשתף פעולה".

"לכן ההחלטה הייתה קלה לערן", המשיך קצב. "והרצון לחזור לרמות תחרותיות גבוהות באירופה גברה על כל הצעה כספית של קבוצות סיניות או אחרות באירופה. לכל ההצעות שהיו, והיו רבות ומפתיעות, אתייחס בעתיד. כרגע אני רק אציין שלא כל אחד ואולי אף אחד היה עוזב מיליונים מאחוריו כדי להגשים שאיפות ספורטיביות בגיל 33 . אבל זה ערן והוא הולך עם הלב והתחושות שלו עד הסוף ואני גאה בו על כך".

חוזהו של זהבי יעמוד באיינדהובן על 1.8 מיליון יורו נטו לעונה, שלא כוללים בונוסים. אם יזכה במלך השערים של הליגה ההולנדית, יקבל זהבי 400 אלף יורו נוספים, וכמו כן יקבל סכום זהה אם יסייע לקבוצתו להגיע לשלב הבתים של ליגת האלופות בעונה הבא. במקרה שהחלוץ יזכה באליפות בהולנד, שמבטיחה עלייה אוטומטית לשלב בתים בליגת אלופות, הוא יקבל מענק של לא פחות מ-700 אלף יורו.

לצד המענקים שנקבעו, מה שלא נכלל בחוזה זה מענקים על כל שער או בישול, אבל אם יחצה את רף 20 השערים והבישולים הוא יקבל בונוסים. באשר למטרות למהלך העונה הנוכחית: עלייה משלב הבתים לשלבים בליגה האירופית לשלבי הנוק-אאוט יכניסו לו עוד 100 אלף יורו בכל שלב. על פניו, ערן זהבי ויתר על הכסף הגדול בסין, כאשר הוא ירוויח חמישית ממה שיכול היה להרוויח בגואנגז'ו ר&פ. זאת כדי להיות חלק ממועדון אירופי הישגי.

איינדהובן סיימה את העונה החולפת, שנקטעה בעקבות מגפת הקורונה, במקום הרביעי בליגה ההולנדית. את הקבוצה מאמן רוג'ר שמידט הגרמני, ובסגל שלה ניתן למצוא כשרונות כמו דונייל מאלן (21), שאיתו זהבי ישתף פעולה בהתקפה, וכן את מוחמד איהתארן (18) ודנזל דמפריס (24). בעבר, שיחקו בקבוצה לא מעט חלוצים אגדיים כמו רונאלדו, רומאריו ורוד ואן ניסטלרוי, וכעת הישראלי יקווה להמשיך במסורת המפוארת.