קרויף: "כל כדור לזהבי ברחבה זה שער בטוח"

חלוץ פ.ס.וו. סחט מחמאות: "מכונת שערים. הוא בכושר שיא"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.09.20 - 22:39

תגיות: ערן זהבי

תחילת כתבה

ערן זהבי עשה את הצעד הבא בקריירה שלו וחתם בפ.ס.וו. איינדהובן ובהולנד ממשיכים לנתח את יכולתו של כוכב נבחרת ישראל. הערב (שני) הגיע תורו של האיש שהיה הכי קרוב לזהבי בתקופתו במכבי תל אביב - המנהל המקצועי לשעבר ובנו של יוהאן האגדי, ג'ורדי קרויף.

"ערן הוא מכונת שערים", אמר קרויף, "יש לו קרסוליים משוחררים, אם הוא מקבל את הכדור ברחבה - זהה שער בטוח. אני מבין שאנשים אומרים שהוא הבקיע הרבה, אבל זה קרה במדינות כמו ישראל וסין, אבל בסין הובאו שחקנים יקרים הרבה יותר שלא עשו את המספרים שלו. הוא היה החלוץ הכי טוב שם בארבע השנים האחרונות".

ג'ורדי המשיך לפרגן לזהבי ותיאר את רצת המקצוענות שלו: "צריך אפילו להאט את הקצב שלו במהלך האימונים. ערן רצה לעשות כל כך הרבה, שהיינו צריכים לוודא שהוא יכול להתחיל את המשחקים טרי. אז מה אם הוא בן 33? הוא בכושר שיא ועובד חזק על הגוף שלו. גם יאן קלאס הונטלאר חזר לאייאקס בגיל 33".

"זו הייתה החלטה טהורה של כדורגל עבורו ללכת לאיינדהובן", המשיך ההולנדי, "בסין הוא יכול היה לקבל שכר גבוה פי כמה מאשר בפ.ס.וו., אבל הוא שם את הכסף בצד. לזהבי יש תחושה שהוא צריך להוכיח את עצמו שוב באירופה, תחת מאמן שמכיר אותו כמו רוג'ר שמידט".