אלחמיד: "בספרינט הראשון חשתי שאני עומד להתעלף"

בלם הנבחרת שיתף את חוויותיו מהקורונה ("מותש מבחינה פיזית"), התגובה של סלטיק ("מאוכזבים ממני ומביטון") ועל סוגיית ההמנון ("אם ברקוביץ' יאמן, נתייחס לזה בהתאם")

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.10.20 - 10:11
תחילת כתבה

זמן קצר לאחר שנבחרת ישראל הפסידה 2:1 לצ'כיה, בהתאחדות הודיעו: חאתם עבד אלחמיד נמצא חיובי לקורונה. הבלם של סלטיק, אשר שותף לאורך כל 90 הדקות בהתמודדות בסמי עופר, שיתף היום (שלישי) ב"חמש באוויר" מהחוויה המאוד לא נעימה שעברה עליו במהלך המשחק.

"מרגיש קצת פחות טוב אבל מקווה שבעוד יום-יומיים זה ישתפר", אמר אלחמיד, ששיתף מהתסמינים שהוא חווה כרגע: "סובל מכאבי ראש וחולשה בגוף. איבדתי את הטעם והריח, אבל חום עדיין אין לי".

למרות התחושות אותן תיאר אלחמיד, הוא כאמור סיים את המשחק כמו חבריו, אבל הבלם תיאר את האתגרים הפיזים שהוא ניצב מולם במהלך המשחק ודי קשה להאמין שהוא השלים 90 דקות: "בספרינט הראשון במשחק, הרגשתי שאני מאבד את עצמי, שאני עומד להתעלף. חשבתי שזה אולי סתם כי ישנתי במזגן, לאורך המשחק חשבתי שאני אתאושש, אבל לקראת סוף ההתמודדות הייתי ממש קרוב להתמוטט. עברתי את זה בשלום לשמחתי".

לאחר אותו משחק, בטרם התברר כי נדבק בקורונה, הקהל שרגיל לראות את אלחמיד כאחד השחקנים הבולטים בנבחרת ישראל, קיבל תצוגה פחות טובה שלו. גם לכך התייחס השחקן: "בתחילת המשחק שאלתי את עצמי אם לצאת או לא, הייתי מותש מבחינה פיזית. החלטתי שלא, כדי לעזור לחברים שלי. בדיעבד הייתי צריך לצאת. אנשים לא יודעים מה עובר על שחקן תוך כדי משחק. מי שראה אותי בנבחרת, ראה שהייתי טוב מאוד ונתתי הצגות. משחק אחד פחות טוב לא אומר כלום על יכולות של שחקן. כל מי שראה אותי אתמול, ידע שזה לא חאתם".

אלחמיד מצטרף לניר ביטון, חברו לקבוצה בסקוטלנד, שנדבק עוד קודם לכן וסיפר כיצד קיבלו זאת במועדון הבריטי: "בסלטיק התאכזבו מאוד, כי גם ניר וגם אני חשובים למועדון, בטח כשהמשחק הקרוב הוא נגד ריינג'רס. זאת עונה מאוד חשובה והם לא רוצים לאבד שחקנים. זה מאכזב אותם מאוד".

על התחושות שלו בסלטיק באופן כללי אמר אלחמיד: "הוא (ניל לנון) אוהב את הסגנון שלי. הוא זה שנלחם להביא אותי לקבוצה. אני נהנה מאוד ומקבל את האהבה מהצוות המקצועי ומהקהל. אני נמצא כרגע במועדון מטורף. אני אשמח להתקדם בסלטיק כשחקן משמעותי ולהיות שותף לאליפות עשירית ברציפות".

קושי נוסף עימו נאלץ אלחמיד להתמודד זה המרחק מהמשפחה. אישתו ובנו נישארו כאן בארץ, ועד שכבר הגיע לישראל הוא נאלץ לשהות בבידוד בעקבות המחלה. השחקן התייחס גם לסוגייה הזו: "תכננתי לראות אותם אחרי המשחק, זה מתסכל, אבל זה חלק מהקריירה ואני רוצה לעשות את הילד שלי גאה בי. כל אבא יודע מה זה ילד ומה זה התרגשות של אבא כלפי הבן שלו. הוא מאוד מחובר אליי, אבל לקחנו את ההחלטה שהם ישארו בארץ כדי שאשתי, שיש לה עסק מצליח כאן, תוכל להמשיך גם עם השאיפות שלה".

דבר נוסף אליו אלחמיד התייחס זה הסוגייה הבוערת סביב עתיד מאמן הנבחרת הלאומית, כאשר סוגיית ההמנון עולה פעם אחר פעם וכמובן בנושא החם, שהוא איך השחקנים יגיבו להימצאותו של אייל ברקוביץ' (אם וכאשר) על הקווים: "השחקנים הערבים בנבחרת ישראל, אף אחד לא מכריח אותם לבוא והם באים באהבה ולייצג את החברה העברית במדינת ישראל בכבוד.

"אנחנו עומדים ומכבדים את ההמנון ומשחקים ונותנים 200 אחוזים. מנסים להכניס את הפוליטיקה כל הזמן בנבחרת. אבל בסוף אנחנו כולנו חברים בנבחרת וטוב לנו ביחד. לא חושב שמי שלא שר את ההמנון לא מכבד, אייל ברקוביץ' הוא לא מאמן נבחרת ישראל כרגע, ברגע שהוא יהיה נתייחס לזה".