"אי הזימון האחרון כאב לי. משכתי לעצמי בשערות"

עדן שמיר מתוסכל מכך שמתעלמים ממנו בנבחרת, והוא כבר לא מפחד להחצין את זה. ל-5 באוויר הוא אומר: "לא דיברו איתי בכלל, רק שלחו פקס. נוטים לזלזל בליגה הבלגית. אני לא פחות טוב מאף שחקן שזומן. אם לא יזמנו אותי, אנשים לא יצעקו ולא יהיו טוקבקים ברשת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.10.20 - 17:40
תחילת כתבה

אחרי פתיחת עונה מצוינת במדי סטנדרד ליאז', עדן שמיר נאלץ כעת לראות את חבריו מהבידוד אחרי שנמצא חיובי לקורונה. הקשר, שפתח עונה שניה במועדון הפאר ועזר לו להתבסס בצמרת, יקווה לבדיקה שלילית ביום שישי הקרוב כדי לחזור להתאמן ואולי גם להרכב. בראיון ל"חמש באוויר" הוא מספר על ההתמודדות עם הנגיף וגם מביע פליאה על כך שלא זומן לסגל הנבחרת בשני החלונות האחרונים.

"קצת צינון קטן, אבל חוץ מזה אני מרגיש טוב", הוא מספר, "ברגע שהבנתי שזה הגיע לקבוצה, לקחתי בחשבון שיש סיכוי שזה יימשך אצלנו. השבוע נדבקו עוד שלושה ולצערי אני מאמין שיגלו עוד איזה שניים-שלושה לפחות. ברגע שזה הגיע אלינו, כבר קשה לחמוק. בדיוק לפני שבוע המסעדות בבלגיה נסגרו שוב. טייק-אווי יש. העיר ליאז' מוכת קורונה בגל הזה".

"באופן אישי היה לי יום אחד של כאב ראש קליל, עכשיו קצת צינון", המשיך שמיר, "חוץ מזה, אין משהו מיוחד. אני בבידוד בבית. ארוסתי פה גם, הדבקתי גם אותה. מקווה שנעבור את זה מהר וחלק ובלי יותר מדי בעיות. זו תקופה של הרבה משחקים, זה קצת מבאס להפסיד את זה, אבל אין זמן טוב להיות חולה. יש לי עוד בדיקה בשישי הקרוב ואני מקווה להיות שלילי".

שמיר איבד לאחרונה את המקום בהרכב, דווקא אחרי פתיחה טובה: "התחלתי את העונה בצורה טובה. פתחתי בארבעה מחמשת המשחקים הראשונים, הייתי טוב, ניצחנו ואז הגיעה פגרת הנבחרת ומשהו נעצר. איבדתי את המקום בהרכב. בשבועות האחרונים אני קצת פחות משחק, אבל אני ברוטציה".

"סטנדרד ליאז' זה מועדון בסדר גדול שבכלל לא מבינים במה מדובר. מועדון בעל שם אירופאי מאוד מכובד. עד שהגעתי לפה לא ידעתי במה מדובר מבחינת סדר גודל. מועדון ברמה אירופאית הכי גבוהה שיש. מתקן אימונים בטופ של אירופה, קהל גדול, אצטדיון מפואר. יש משהו חזק שנבנה השנה. הליגה בבלגיה מתחלקת לשלושה פלייאופים והשאיפה היא לסיים 1-4. אם נהיה שם, יש לנו סיכוי מצוין לזכות באליפות".

שמיר לא מאלה שנוטים להתבטא בצורה חריפה, אבל אחרי המכה שספג עם אי-הזימון לקראת שתי ההתכנסויות האחרונות של נבחרת ישראל הוא כבר לא יכול לשתוק: "זה תיסכל ברמה מאוד קשה וכואבת. משכתי לעצמי בשיערות ונשכתי שפתיים. זה לא היה מובן. בזימונים של חודש ספטמבר היינו אחרי ארבעה משחקי ליגה, בכולם פתחתי, ניצחנו והייתי בכושר מצוין. האמנתי שאני ראוי וצריך לקבל זימון. פחות מעניין אותי מי האחרים, לי הגיע. סטנדרד ליאז' זה מועדון שעם כל הכבוד קצת יותר גדול מכל מועדון בארץ".

שמיר גילה כי אפילו לא שוחחו איתו באופן אישי מהנבחרת: "המנהל רק שלח פקס לפני הזימונים בו נכתב שיש סיכוי שאהיה מוזמן כדי להיות מוכן. אני מאמין שזה נשלח להרבה שחקנים. יש לי תחושה שנוטים די לזלזל ולקחת כמובן מאליו את הליגה הבלגית. גם אחד כמו ליאור שעושה מעל עשור עונות מדהימות כאן לא זוכה לקרדיט שמגיע לו. אם אותי לא יזמנו, לא תשמע אנשים שיצעקו וטוקבקים ברשת או קהל של אלפים שיגיב כי אני לא בא ממועדון גדול עם קהל שבא אחרי ודוחף".

"הזימון האחרון ממש כאב לי", המשיך שמיר, "אני לא ילד, אני כבר בן 25, אני כן עברתי משהו. אמנם השם שלי פחות בכותרות, אבל כן עברתי כמה דברים. היה מגיע לי להיות מוזמן, בטח בזימון הזה ובזימון הקודם. אם זה יבוא בעתיד, מאוד אשמח, יש לי הרבה לתרום. אני לא חושב שאני פחות טוב ממישהו שנמצא שם. אני יכול רק לכבד ולקבל את מה שמחליטים ולהתרכז באיך להצליח בסטנדרד".