ציון 4 לערן זהבי בהולנד: "לוקח אחריות על הפנדל"

החלוץ הישראלי שוב פספס מהנקודה במשחקה של פ.ס.וו מול טוונטה, בהולנד ביקרו: "פה זאת לא הרמה שיש בסין, עוד לא ראינו הופעה אחת טובה. הוא עלה לקבוצה בניצחון הפעם. זהבי סיכם: "אלה חיי החלוץ. חוסר מזל. מקווה שאהיה מוכן לבעוט פנדל גם בפעם הבאה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.11.20 - 08:29
תחילת כתבה

מה שנראה היה תחילה כמו רומן מהסרטים, וסיום מוצלח לקריירה של ערן זהבי בחו"ל - קיבל אמש (ראשון) תפנית בעייתית: החלוץ הישראלי החמיץ פנדל במשחקה של פ.ס.וו מול טוונטה בליגה ההולנדית, איינדהובן סיימה רק ב-1:1 ואחרי תשעה מחזורים היא נמצאת רק במקום הרביעי. בעקבות ההחמצה, ובכלל בעקבות המשחק, זהבי ספג לא מעט ביקורות מהתקשורת והאוהדים - וגם החליט להגיב בעצמו.

בסיום המשחק, אמר זהבי: "במחצית הראשונה שיחקנו מצוין ויצרנו מספיק מצבים. את הפנדל הייתי צריך לכבוש, ואני לוקח על זה אחריות. אני מקווה שבהמשך נוכל לעשות דברים יותר טובים. נהיה חייבים להשתפר. היינו צריכים לכבוש יותר, ולא עשינו זאת. אם אתה רוצה להגיע לתארים, אתה צריך לדעת איך לשמור על יכולת לאורך תשעים דקות".

ומה לגבי הפנדל הבא? "אני מקווה שאני אהיה מוכן לבעוט גם בפעם הבאה. גם עבור ישראל החמצתי בגדול (בפנדלים מול סקוטלנד), וגם הפעם. אלה החיים של חלוץ. זה חוסר המזל".

זהבי קיבל את הציון 4 בתקשורת ההולנדית, כאשר באחת הכותרות נכתב: "החמצה של זהבי עלתה לפ.ס.וו בניצחון על טוונטה". כמו כן, מאמנו, רוג'ר שמידט, תלה את היכולת הבינונית שלו ושל שאר השחקנים הבינלאומיים, במשחקי הנבחרות: "חלקם עדיין קצת עייפים, במיוחד אלה ששיחקו ביום רביעי בערב".

"יכולנו להכריע את המשחק לפני המחצית, אבל זה לא קרה", המשיך מאמן פ.ס.וו, "ידענו שיהיה לנו קשה. פספסנו את ההזדמנות לנצח בשלב מוקדם ולא היה לנו מזל מהבחינה הזו". בינתיים, הישראלי סובל מחוסר מזל גדול. לאחר שחלה בקורונה וחווה תהפוכות סביב זה, הוא שב לשחק עם קבוצתו והאוהדים, איך לומר, לא מרוצים.

ברשתות, אוהדים רבים התלוננו על הרכש היקר, בטענה שהוא פשוט לא ברמה של פ.ס.וו. בין הדברים שנאמרו: "פ.ס.וו משחקת טוב, רק ההתקפה חסרה חדות. הסיומת והטכניקה שלו (זהבי) פשוט לא מספיקים טובים, בהתחשב בכך, צריך לבחון למה הוא בכלל בועט את הפנדלים".

"הוא עדיין לא הצליח לשכנע שהוא שחקן טוב", אמר אחד אחר על היכולת שהציג זהבי. עוד נכתב: "עוד לא חזינו בהופעה אחת טוב ממנו, זו לא הרמה של סין". באופן כללי הרוח נושבת לכך שערן זהבי לא מספק את הסחורה. בהתמודדות היום, זה היה ניכר. יצליח לשנות את דעתם של האוהדים?