"סופר אגואיסט": מחנאות בפ.ס.וו נגד זהבי?

בהולנד נטען: ארבעה שחקנים בקבוצה 'מגלים התנגדות' לחלוץ

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.11.20 - 01:08

תגיות: ערן זהבי

תחילת כתבה

לכל מקום שבו הגיע בשנים האחרונות - ממכבי תל אביב, דרך הופעות ראווה כאלה ואחרות ועד לסין הרחוקה - ערן זהבי הפך כמעט מיידית לאליל. גם תחילת המסע בפ.ס.וו. איינדהובן בהחלט בישרה טובות, כאשר החלוץ הישראלי מצא את הרשת כבר בהופעת הבכורה וגם הוסיף בישול באותו משחק. בתקופה האחרונה, עם זאת, נראה כי הכוכב הישראלי חווה ירידה - הן מקצועית, אבל בעיקר חברתית.

בתקשורת ההולנדית נטען לא אחת לאחרונה כי בין זהבי לשחקן התקפה אחר של איינדהובן, דוניאל מאלן, ישנה מתיחות מסוימת על רקע מעמדו הבכיר יותר של כוכב נבחרת ישראל. כעת, על פי דיווח של עיתונאי מ"הטלחרף", כלי התקשורת הפופולרי במדינה, מצטיירת תמונה מעט מדאיגה, שאף מעלה את השאלה הבאה: האם יש מחנאות בתוך פ.ס.וו נגד הישראלי?

לטענת העיתונאי ולנטיין דריסן, לפחות ארבעה שחקני התקפה באיינדהובן - דוניאל מאלן, מוחמד אחתארין, קודי גאקפו ונוני מדואקה - "מגלים התנגדות" לזהבי, אשר לטענתם הוא פשוט אנוכי מדי. "אתה פשוט מרגיש את זה", ציין העיתונאי בדיווח והוסיף: "יש קבוצה מסוימת של שחקנים בפ.ס.וו שמשחקים יחד במשך שנים, והם רגישים אחד לשני. עם זהבי הם לא מסתדרים. הם פשוט חושבים שהוא סופר אגואיסט".

מעבר לכך, זהבי נאלץ להתמודד בשבועות האחרונים עם דבר אחר - ביקורת על יכולתו על כר הדשא. גם אחרי הניצחון 2:3 על פאוק סלוניקי בליגה האירופית, שבו זהבי לא מצא את הרשת ואף הוחלף בדקה ה-71, הישראלי לא יצא נקי. "הוא עדיין לא הוכיח למה שמידט כל כך התעקש עליו. משחק שני רצוף שהוא הוחלף ובצדק", נכתב באחד מהאתרים במדינה.

"זהבי מוכן בבירור לחיזוק בדמות שער אחד או יותר", הוסיף העיתונאי ריק אלפרניק מ-ED ההונלדי. "לאחר שהוחלף מול פאוק, שפת הגוף של הישראלי הראתה שהוא מתוסכל מכך שלא מצליח לסחוב את העגלה. זה חשוב ביותר עבורו שגצה יחזור, כך שיווצר איזון בחלק ההתקפי. נראה שההסתגלות של זהבי בפ.ס.וו הייתה הכל חוץ מחלקה".

אתר אחר, שחילק ציונים לכל השחקנים שלקחו חלק, נתן לחלוץ ציון 4.5, ובפירוט נכתב: "מה יש לפ.ס.וו לעשות עם חלוץ ישראלי בן 33 שמגיע מהליגה הסינית? זאת שאלה שנשאלה פעמים רבות אחרי שהושלמה העסקה של המעבר שלו, וערן זהבי עדיין לא הצליח לספק תשובות. כבר היה לו יום רע מול טוונטה והוא לא ממש עזר במשחק מול פאוק".