"וולקאם, יונס": מלדה חתם ל-4.5 שנים בגנט

כפי שפורסם: הישראלי עובר לבלגיה. המנהל המקצועי החמיא

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.01.21 - 17:50
תחילת כתבה

אחת הרכישות המפתיעות (והמעניינות) של השנים האחרונות, קיבלה את החותמת הרשמית: יונס מלדה, חלוצה בן ה-21, חתם הערב (שישי) ל-4.5 שנים בגנט הבלגית באמצעות סוכנו דודו דהאן, כפי שפורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט.

בהודעה שהתפרסמה באתר הרשמי של המועדון, אמר עליו המנהל המקצועי טים מאתיס: "יונס הוא ילד עם המון פוטנציאל, שכבר צבר קצת ניסיון למרות גילו הצעיר. יש לו יכולות מעניינות שבהחלט יכולות להוסיף לנו ערך בליגה הבלגית. אני משוכנע שהוא יתקדם תחת כנפי המאמן שלנו".

גם מכבי נתניה נפרדה ממנו, מיד לאחר ההודעה הרשמית ואמרה: "המועדון מאחל ליונס הצלחה מרובה, ומאמין כי יונסג ייצג את המועדון בכבוד, כפי שעשו קודמיו אשר יצאו לעשות חיל מברחבי אירופה".

מלדה עזב את מכבי נתניה אחרי עונת שיא של שבעה שערי ליגה בחצי עונה, ויקווה להמשיך את הפריצה הנהדרת שלו - שבאה לידי ביטוי עם הופעות בנבחרת הצעירה של ישראל. גם דודו דהאן רושם עוד הצלחה מזהירה בייצוא שחקנים, כפי שעשה בעבר לבלגיה ולשאר ליגות חזקות באירופה.

מלדה, שנולד בקריית ביאליק, גדל במחלקת הנוער של מכבי צור שלום, עבר בהפועל חיפה, עד שהגיע למכבי נתניה - במדיה גם עלה לבוגרים ושיחק בשלוש השנים האחרונות. הוא נפרד מהיהלומים אחרי 70 הופעות בליגה ו-11 שערים בסך הכל. גנט תהיה בסה"כ קבוצתו השנייה כשחקן בוגרים.