זהבי: "שמידט חייב לי משהו? זו בדיחה"

צפו בכוכב פ.ס.וו על המאמן. הראיון המלא הערב במגרש הפתוח

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  18.01.21 - 12:10
תחילת כתבה

ערן זהבי תמיד עמד במוקד תשומת הלב. נדמה שזה היה כך, מאז פרץ לתודעת חיינו לפני יותר מעשור. אולם אחרי שקיבל לא מעט תשומת לב חיובית, בזכות יכולתו על הדשא, החודשים האחרונים הביאו לו גם תשומת לב שלילית - לאחר הירידה (הנטענת) בכושרו, והביקורות שחטף בהולנד על משחקיו במדי פ.ס.וו. הערב (שני), הוא מחליט לענות - בראיון מיוחד שקיים יחד עם אלי דסה ל"מגרש פתוח".

  • הערב, החל מ-18:00 ב"מגרש פתוח": ראיון מיוחד עם ערן זהבי ואלי דסה

במסגרת הראיון המקיף, זהבי נשאל על הטענות באשר ליחסיו עם מאמן הקבוצה, רוג'ר שמידט - עליהם נטען כי שמידט נותן לו את המשבצת הקבועה בהרכב, בשל היחסים האישיים ביניהם. זהבי מכחיש בתוקף. "זו בדיחה", הוא ביטל, "שמידט בחיים לא אימן אותי. הוא ראה אותי בליגה הסינית כשהוא אימן שם. לא ישבנו אפילו לארוחת ערב. השיחה היחידה שהיתה בינינו היתה בבייג'ין, כשהוא רצה אותי וזה לא הסתדר".

"אני לא מכיר מאמן שמביא שחקן בסכומים כאלה, בגלל שהוא חבר שלו. כל הקריירה שלי לא הייתי צריך טובות מאף אחד, אז בטח שלא בגיל 33 וחצי". זהבי ענה גם לכותרות שקיבל בישראל: "הדהים אותי שציטטו תגובות שאנשים רשמו בפייסבוק. אוהד רשם תגובה וזה קיבל כותרת. גם סבתא שלי יכולה להגיד שאני יותר טוב ממסי, אז תעשו מזה כותרת? לא. אני לוקח הכל בפרופורציות".

לצידו של זהבי, התראיין גם חברו (בחיים האישיים ולליגה ההולנדית) אלי דסה, שעובר עונה מצוינת במדי ויטסה. דסה התייחס, בין השאר, לעובדה שהשחקנים השמיעו את קולם באשר להישארותו של ווילי רוטנשטיינר כמאמן הנבחרת - ובכך, אולי, גם תרמו להחלטה של ההתאחדות להאריך את חוזהו של האוסטרי. "בסופו של דבר, גוף כמו ועדת האיתור, או ההתאחדות, לא ימנו מאמן שלא מספק את התוצאות, לא משנה מה השחקנים חושבים. זה נכון שדעתנו מאוד משמעותית, כי אנחנו רואים דברים שאולי אתם לא רואים מבפנים, וכשאתה רואה את זה, מן הסתם אתה תתן את כל הקומפלימנטים. צריך לתת לו זמן, וזה ישתלם".