"אין לארסנל שחקן כמוהו": באנגליה ניתחו את סולומון

לקראת המעבר הדרמטי? ב"דיילי מירור" פרסמו כתבה מקיפה על הכוכב הישראלי, שעשוי להגיע לשורות התותחנים: ההיסטוריה, מה ארטטה מחפש בו - והפעם בה פפ ניסה להחתימו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.01.21 - 08:43
תחילת כתבה

ברמה הרשמית עדיין קיים ספק, אבל אין ספק שזה באוויר: מנור סולומון, אחרי שנתיים במדי שחטאר דונייצק, חושב על התחנה הבאה. הכוכב הישראלי, שעובר עונה מרשימה במדי האימפריה האוקראינית - כולל שני שערים בליגת האלופות מול ריאל מדריד - נמצא על הכוונת של לא מעט קבוצות, כשהיעד הבולט הוא אנגליה.

ארסנל הוזכרה כמועמדת הבולטת לקלוט את הישראלי, והבוקר (שני) פורסמה כתבה מקיפה ב"דיילי מירור" הבריטי שנועדה לתהות על קנקנו של הכישרון הישראלי - ההיסטוריה שלו, מה הוא מסוגל לתרום לתותחנים - והתחרות מצד מועדונים אחרים.

ראשית, לצד הסיפור הבסיסי והרקע, הוזכר שם גם פרט מעניין - לפיו סולומון זכה להתעניינות כבר קודם, מכיוונה של לא אחרת מאשר מנצ'סטר סיטי. "פפ גווארדיולה ניסה להחתים אותו כבר ב-2017", כך נכתב, "תחילה תמורת 5 מיליון ליש"ט, אך מכבי פ"ת דרשה 10, מה שגרם לסיטי לרדת מהעניין". לאחר מכן, כמובן התגלגל לשחטאר - והתוצאה ידועה.

אז למה ארסנל כל כך מעוניינת בו? "סולומון נחשב לכישרון ממספר סיבות", ניתחה הכתבה, "הוא שחקן צעיר ומגוון, שמייצר המון אנריגה עם הכדור. למרות גילו הצעיר, הוא כבר חווה כדורגל ברמה גבוהה - כולל הופעות רבות בליגת האלופות - ויכול להוסיף דינמיות להתקפה של ארסנל. סולומון יהווה השקעה ארוכת טווח עבור המועדון, מאחר ומיקל ארטטה (המאמן) מעוניין שיירש יום אחד שחקנים דוגמת ניקולאס פפה ו-וויליאן, לצד כשרונות צעירים אחרים כמו בוקאיו סאקה וגבריאל מרטינלי. לארסנל אין שחקן מהסוג שלו", כך הגדיל לעשות כתב המירור.

לאחר מכן, התפנו לנתח גם את סגנון המשחק שלו: "סולומון הוא שחקן שמתבסס על היכולת ב'אחד על אחד', כשאחת מתכונות המפתח שלו היא היכולת לכדרר ולהתמודד מול יריבים. היכולת הטכנית שלו מאפשרת לו להגיע למצבים, ולספק איום אמיתי על השער. הוא אמנם עוד בוסרי וצריך עוד עבודה כדי להשתפר, אבל כבר ברור כי סולומון יספק הרבה מהלכים יפים במשחק". לצד זאת, ניתחו גם את החולשות המסוימות - "סולומון טוב מאוד בכדרור, אבל לעתים התזמון במסירה האחרונה שלו עלול להיות מאוחר מדי - אך זהו דבר שהמאמן הנכון יוכל לתקן בקלות".

הכתבה כמובן התמקדה בהתעניינות ובתרומה שיוכל לספק לארסנל, אבל כמובן הזכירה גם מועמדות אחרות המעוניינות לקלוט את סולומון - בהן אטאלנטה (שלפי הכתבה הציעה 17 מיליון ליש"ט על סולומון לשחטאר ונדחתה) ולידס יונייטד, שמחפשת כישרון כדי לשרוד בפרמייר ליג. בשל העובדה שחוזהו תם בדצמבר 2023, כך דווח, בארסנל מתכוונים לחכות לקיץ - כדי להשיג אותו במחיר זול יותר. בכל מקרה, אם התותחנים יילכו על מהלך כזה בצל הקורונה, הם יצטרכו לשחרר מספר שחקנים - כדי לעמוד בעלות של השחקן הישראלי.