"הדובדבן שבקצפת": רפאלוב דיבר על הזכייה

צפו בראיון: ההתרגשות בטקס נעל הזהב, הגיל והתכניות לעתיד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.01.21 - 11:51
תחילת כתבה

ליאור רפאלוב חווה כמה ימים יוצאים מן הכלל עם שלל המחמאות שהגיעו לכיוונו גם מישראל וגם בחו"ל בעקבות הזכייה שלו בנעל הזהב של בלגיה. הליגיונר, שלא מרבה להתראיין, דיבר אתמול (רביעי) בתכנית "מגרש פתוח" על ההתרגשות מהתואר המיוחד הזה, ובאופן כללי על הקריירה שלו.

"זה מאוד מרגש, אחד הרגעים המרגשים בחיים", הוא אמר על הטקס. "הפעם האחרונה שהתרגשתי ככה הייתה בלידה של הבן הבכור. זה מאוד מחמיא, ניצחון בפער ממקום שני ושלישי כך שאני מאוד שמח. זו קובמינציה של מה שעשיתי ב-2020 ועל קריירה בבלגיה של 10 שנים. זה טקס שהוא בדרך כלל מאוד מפואר וחשוב, השנה עשינו את זה בגרסת קורונה, אבל עדיין היה מאוד יוקרתי בגבולות של מה שאפשר לפי החוקים של הממשלה הבלגית. היה כיף".

רפאלוב התייחס לגיל שלו ולעובדה שאין אצלו נסיגה ביכולת: "בכלל אם מסתכלים על השנים האחרונות, קריירת הכדורגלן התארכה. יש תוספי מזון, אימונים שונים והגוף יכול להכיל יותר ויותר. יחד עם הניסיון אתה יודע להבליט יתרונות ולא להראות חולשות וזה מאפשר לך לשחק בגיל מאוחר יותר, מה שלא התאפשר בעבר. מקווה שימשיך כך, זו עבודה קשה. יש סביבנו הרבה תשומת לב במגרש ובחוץ, יש אנשים שרדיפה אחרי תשומת לב זה הכי חשוב במקום להתרכז במה שבאמת חשוב, והתהילה תגיע עם זה".

כשנשאל מה עוד הוא רוצה להשיג, ענה: "האמת שפה בבלגיה כמעט הצלחתי להשיג הכל. נעל הזהב היה תואר שחלמתי עליו מהרגע הראשון שהגעתי לפה וזה באמת משהו מטורף. אנחנו במו"מ, יש לי הסכם עד סוף העונה ובטוח שנגיע להחלטות טובות שישאירו לי את הרעב לעשות עוד דברים".

הקשר נשאל אילו תמונות מהילדות עברו לו בראש כשעמד לזכות: "אמרו לי שאני מוביל בניקוד ולאט לאט אתה מכיל את זה שבאמת זה קורה. לא יכולתי לדבר ברגע הזה שזכיתי מרוב התרגשות. במקום מסוים זה הדובדבן שבקצפת אחרי קריירה מאוד ארוכה וקשה".

לאחר מכן התייחס רפאלוב לסיפור בו הוא עזב את ברוז' לטובת אנטוורפן: "זה סיפור הזוי, עזבתי את ברוז' בשנה השביעית בגלל מאמן מסוים, והוא הצטרף אליי לאנטוורפן ועשינו דברים גדולים יחד. יש לו חלק גדול בזכייה. לכן אני תמיד אומר אף פעם לא לסגור דלתות, גם במצבים פחות נעימים. השארנו מאחורינו מה שהיה בברוז', הוא עבר לשנחאי עכשיו לקבוצה של הולק ואוסקר. הוא התייעץ איתי די הרבה, כי קיבל חוזה שלא משאיר לו הרבה ברירות, הלב שלו רצה באמת להישאר איתנו, עונה טובה מאוד שלנו".

לסיום, דיבר השחקן על החוזה שלו ותכניות לעתיד: "אי אפשר לדעת, מתרכז בהווה. אני מרגיש טוב פיזית וזה הכי חשוב עבורי. פחות התעסקות עם התקשורת? בשיא הכנות, אין לי כל כך הרבה זמן לזה - שלושה ילדים בבית, אימונים, העסק שלנו. אני לא נותן היום לשום דבר להפריע לי כשאני מדבר איתכם, כי אני משקיע את כל כולי כשאני עושה משהו. לנסות לרצות את כולם זה כמעט בלתי אפשרי, אז זה מאוד אינטנסיבי לעסוק בזה כל היום. מכבי חיפה? מקווה שהם יזכו באליפות העונה".