הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"כנראה שאנגליה האופציה הכי מציאותית בשבילי"

מנור סולומון ל-"5 באוויר" על עתידו ("דברים יכולים לקרות בקיץ"), הנבחרת ("שמחים שווילי נשאר"), המשחק מול מכבי ת"א ("שואלים עליהם המון") והסיומת ("עובד על זה")

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.02.21 - 17:02

למרות השמועות והדיווחים ברחבי היבשת, מנור סולומון נשאר בשחטאר דונייצק גם אחרי חלון ההעברות ינואר, וכעת הוא מתמקד במאבקים של קבוצתו בזירה המקומית ובליגה האירופית מול מכבי תל אביב, בעוד קצת יותר משבועיים. בראיון ל-"5 באוויר", הכוכב הישראלי התייחס לעתידו, הנבחרת והחיים באוקראינה: "אני פה שנתיים ואני לא זוכר מזג אוויר כזה, המשחק שלנו שבת צפוי להיות במינוס 13 מעלות. בימים האחרונים יש סופות שלגים".

סולומון נשאל גם על המפגש בשלב 32 הגדולות בליגה האירופית מול אלופת ישראל והשיב: "שואלים אותי כל פעם איך מכבי תל אביב השנה, ואני מסביר להם שהיא המועדון הכי גדול בישראל וזו קבוצה חזקה, שפתחה את העונה פחות טוב, ועכשיו הם יותר טובים. השחקנים אצלנו עדיין לא מכירים את השחקנים של מכבי ת"א, אבל אני בטוח שעוד ניכנס לעומק".

בקיץ הקרוב, לא מן הנמנע שסולומון ימצא את עצמו באנגליה, אחרי שקושר לאחרונה לארסנל: "יש דיבורים עם קבוצות מאנגליה, יש דברים שיכולים לקרות בקיץ. החלום שלי זה לשחק באנגליה וזה נראה לי גם האופציה הריאלית ביותר בשבילי, כי ידרשו עבורי הרבה כסף, וקבוצות באנגליה יכולות לשלם".

לאחר שהפך לשחקן מרכזי בנבחרת, נראה שהכישרון נשאר עם הרגליים על הקרקע: "אני לא חושב שבעתיד הקרוב אהיה קפטן נבחרת ישראל. יש שחקנים מנוסים ממני שעברו הרבה יותר ממני בכדורגל ועכשיו תורם. שמחתי שווילי רוטנשטיינר המשיך, כי יש לי חיבור טוב איתו ויש גם חיבור טוב בינו לבין השחקנים. אנחנו אוהבים את הסדר שהוא הביא לנבחרת ויש לנו שיטת משחק. אנחנו אוהבים גם את המעטפת שיש בנבחרת. בקמפיין הזה יהיה קשה, ננסה לעשות את המקסימום כדי להגיע לתוצאות טובות".

בנוגע לשותפו בהתקפה במדים הלאומיים, ערן זהבי, סולומון הביע אופטימיות: "ערן זה השחקן הכי מרכזי שלנו והמצטיין שלנו ואני בנבחרת המטרה שלי היא לספק כמה שיותר לגולים ולייצר כמה שיותר מצבים. שיתוף הפעולה בינינו מצוין ואני מאמין שהוא עוד ישתפר".

אחד הדברים המרכזיים שסולומון עובד עליהם הוא שיפור היכולת מול השער: "אני עובד על הסיומות מול השער ואני עובד הרבה כדי להגיע למצבים. אני עובד הרבה על זה בווידאו ועל איך אני יכול להגיע לעוד יותר מצבים. אני מבין שאני צריך להגדיל את המספרים שלי".