הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בשורה אחת עם רונאלדו: השיא של ערן זהבי

הישראלי השתווה לברזילאי וסחט שבחים: "המלך של פ.ס.וו". כל המספרים בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.02.21 - 08:15
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

ספקות? סימני שאלה? נדמה שאת הכל ערן זהבי משאיר מאחוריו: אמש (חמישי), הישראלי סיפק הוכחה נוספת לגדולתו - כשכבש צמד במדי פ.ס.וו איינדהובן, שלא הספיק להולנדים שהודחו מהליגה האירופית אחרי ה-1:2 נגד אולימפיאקוס וה-5:4 בסיכום הכללי. למרות ההדחה הכואבת, זהבי זכה למחמאות - וגם שבר כמה שיאים. הפירוט לפניכם.

זהו שער תשיעי של זהבי ב-14 ההופעות האחרונות, וייתכן מאוד שהיכולת הזו כבר תוכל לספק להולנדים הישג משמעותי ראשון העונה: העפלה לשמינית הגמר, מה שנראה לאחר המשחק האחרון כמשימה בלתי אפשרית. כמו כן, זהבי הוא הראשון שכובש ארבעה שערים בהתמודדות נוק אאוט אירופית עבור פ.ס.וו מאז רונאלדו הברזילאי בעונת 1995/96.
"זהבי הוא האיש של פ.ס.וו", כך הוא הוגדר במהלך המשחק ע"י אתר כדורגל מקומי, וב-AD כתבו על הבעיטה החופשית על סף ההפסקה: "לא הותיר לשוער כל סיכוי". בחשבון הטוויטר של רשת ESPN הפרואנית אף השוו את הביצוע, לזה של חואן רומן ריקלמה.
אוהדים רבים, גם בהולנד וגם בטורקיה (כן, אותם אוהדים שכל כך קיוו לראות אותו בפנרבחצ'ה), הרעיפו שבחים לישראלי. "הייתי קונה חולצה של המלך הישראלי של פ.ס.וו", אמר אחד מהם. אחרים הלכו יותר רחוק והכתירו אותו "המלך של הליגה האירופית".