"בועט החופשיות הכי טוב בהולנד": הטירוף סביב זהבי

שדר המשחק מול אייאקס הכתיר את הישראלי, העיתונאים הכריזו שהוא הנשק של פ.ס.וו ובמספר כלי תקשורת נבחר לשחקן המצטיין: "מרגיש לגמרי בנוח". וגם: הנתונים המיוחדים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.02.21 - 18:32
תחילת כתבה

חשבתם שההדחה מהליגה האירופית תוציא לו את הרוח מהמפרשים? חשבו שוב. ערן זהבי שוב הראה כמה הוא רעב לשערים והטריף שוב את הולנד עם בעיטה חופשית גדולה לרשת של אייאקס. למרות זאת, פ.ס.וו נאלצה להסתפק ב-1:1 בלבד עם האלופה והמוליכה ופספסה הזדמנות להתקרב אליה.

ב-"vi" ההולנדי זהבי נבחר למצטיין המשחק עם ציון 8, בעוד שב-"voetbalzone", זהבי קיבל את הציון הגבוה ביותר מבין חבריו לפי הצבעות הגולשים - 6.7 - כאשר רק דייבי קלאסן (7.1) ויוריין טימבר (6.8) מאייאקס קיבלו ציון גבוה יותר. "בקושי ראינו אותו ב-38 הדקות הראשונות, אבל אז פ.ס.וו קיבלה בעיטה חופשית וכמו שלמדנו בשבועות האחרונים, זהבי מאוד מיומן בהן", נכתב ב-"voetbalprimeur". "אין ספק שהוא היה צריך זמן כדי להתרגל להולנד, אבל עכשיו הוא מרגיש לגמרי בנוח".

ריק אלפרינק, כתב המסקר את פ.ס.וו, צייץ: "איינדהובן נלחמה יפה אחרי פתיחה קשה וזהבי תגמל אותה עם הבעיטה החופשית הזו. מדובר בנשק מיוחד של פ.ס.וו בדמות הנייחים של הישראלי". עיתונאי נוסף הכתיר: "זהבי מומחה הבעיטות החופשיות. איזה גול נהדר שלו". אגב, שדר המשחק עצמו בהולנד הכריז: "זהבי הוא בועט הכדורים החופשיים הכי טוב בהולנד".

עם השער הזה, זהבי מצא את הרשת בפעם השלישית העונה מול אייאקס ומדובר בהישג די נדיר. שחקן פ.ס.וו האחרון שהבקיע שלושה שערים בעונה אחת נגד היריבה הגדולה היה ג'רמיין לנס בעונת 2012/13 - לפני שמונה שנים. אגב, לפני פגרת החורף הבקיע זהבי שלושה שערים בלבד ב-10 משחקים ולאחריה יש לו כבר עשרה ב-14 משחקים.


 

זהבי עצמו הגיב אחרי שריקת הסיום בראיון לתקשורת המקומית: "אני מאוכזב מהתוצאה כמובן, לדעתי הגיע לנו לנצח, נלחמנו כמו יחידה אחת ואני חושב שהתקדמנו עם צורת המשחק של הקבוצה. נלחמנו אחד בשביל השני ובאמת היינו במשחק, כך הרגשתי. אבל אז ספגנו שער אחרי הדקה ה-90 שלושה ימים אחרי שזה קרה לנו שוב".