"רעדתי מהתרגשות": אלי דסה נזכר ביוהאן קרויף

לפני גמר הגביע של ויטסה מול אייאקס, הישראלי סיפר על ההצלחה בהולנד והמפגש עם האגדה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.04.21 - 23:00
תחילת כתבה

אלי דסה כבר מזמן הפך לשחקן מוערך בליגה ההולנדית, אולם ביום ראשון הקרוב המגן של ויטסה ינסה לצרף למחמאות הרבות גם תואר, כאשר קבוצתו תפגוש את אייאקס בגמר הגביע של הליגה ההולנדית הבכירה.

הערב (שישי) המגן הימני זכה לכתבה מקיפה בהולנד לקראת המפגש המסקרן, בה הוא דיבר בין היתר על תקופת ההתאקלמות במדינה וגם על ההצלחה הגדולה של ויטסה. "בכל עונה אני קובע לעצמי יעדים אותם אני כותב על עט בבית ואפילו לחברה שלי אסור לקרוא אותם - כך אני שומר על עצמי בכושר וממוקד", דסה סיפר את סוד הקסם שלו. "כשאתה כותב משהו בעט הוא באמת נכנס לתודעתך ואינך יכול להטעות את עצמך. אני בודק את עצמי כל לילה ומבין שדברים לא תמיד הולכים כמו שאתה רוצה".

יש לציין כי דסה כבר פגש את אלופת הולנד והוא אפילו פגע בקורה במצב של 1:1 אך קבוצתו בסופו של דבר נוצחה. "אני מקווה שאקבל הזדמנות כזו ביום ראשון. באותו משחק היינו טובים מולם עד ששחקן שלהם הורחק ואיבדנו את השליטה", המגן נזכר. דסה סיפר גם על ההבדלים בין הליגה הישראלית להולנדית והמגן גם התייחס לג'ורדי קרויף ופיטר בוס שעזרו לו להגיע לוויטסה. "כאן אתה רואה בני 17 שכבר משחקים כדורגל כאילו הם בני 25. ג'ורדי מכיר אותי שנים. הוא חשב שהמשחק שלי, עם יכולת התקפה והסגירות ישתלבו בצורה טובה בהולנד".

בהמשך, הישראלי גם נזכר במפגש שילווה אותו לכל החיים, כאשר הוא התלווה לבוס ולג'ורדי והם חלקו אחר צהריים עם אגדת הכדורגל, יוהאן קרויף כמה חודשים לפני מותו. "היה מדהים לראות את המאמן שלי, פיטר בוש הופך לילד, מקשיב ליוהאן קרויף. זה היה מדהים", סיפר דסה. "פעם אחת יוהאן טפח לי על הגב ואני רעדתי - אז ככה זה מרגיש שאגדה נוגעת בך. מאוחר יותר הוא נכנס פעם למסעדה. מעולם לא ראיתי אנשים מבוגרים קמים ככה כשרואים אדם אחר".