שי זהבי: היה רגע שחשבתי שזה יסתיים אחרת

אשתו של ערן דיברה לראשונה על השוד: "מפחדת להיות לבד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.06.21 - 23:33
תחילת כתבה

כשלושה שבועות עברו מאז השוד האלים והמטלטל שחוותה יחד עם ילדיה בביתם שבאמסטרדם, והערב (שלישי) שי זהבי, אשתו של ערן, פתחה לראשונה את הפצעים. בראיון מיוחד ל"ערב טוב עם גיא פינס", שיתפה שי ברגעי החרדה שעברו עליה. הדברים המלאים לפניכם.

"אני מאמינה שייקח לנו עוד קצת זמן עד שהדברים יחזרו להיות כמו פעם. קרה מקרה לא נעים, ועדיין קצת קשה לי לדבר עליו בפרטי פרטים", פתחה שי זהבי את דבריה והוסיפה: "עברנו שוד. אני והילדים. עברנו תקיפה. זה תפס אותי באמצע היום, לא מוכנה ו... הפתעה. קשה לי להיכנס לפרטים האלה. אני צריכה עוד קצת...".

לאחר הדברים האלה, שי פתחה את הפצעים: "נכנס אליך מישהו הביתה, זה לא משנה אם הוא חמוש או לא חמוש, אם הוא גדול או לא גדול. עצם הסכנה היא ברגע שהוא עובר את הדלת. הגוזלים שלך לידך בזמן סכנה, כל אמא המטרה שלה היא להגן עליהם. רק אחר כך אתה חושב מה היה יכול להיות, אתה מתחיל לעכל... המחשבה הייתה כל הזמן איך אני שומרת על הילדים שלי ואיך אני יוצאת מזה בשלום. היה רגע שחשבתי שזה יסתיים אחרת, כן. כשאני חושבת על כל מה שהיה - זה לגמרי סצנה מסרט".

ערן זהבי, כזכור, לא היה בבית בעת השוד, אלא עם קבוצתו, פ.ס.וו איינדהובן, לקראת משחק חוץ מול ווילם II. "אני סיפרתי לערן מה קרה. השיחה הייתה לא קלה", שיחזרה שי. "הוא מיד בא הביתה כמובן. אחר כך התקשרתי גם להורים שלי, שישמעו אותי, שידעו שאני בסדר. אי אפשר להרגיע בסיטואציה כזאת, אבל עצם זה שהם שמעו אותי - זה קצת הוריד את מפלס החרדה. חזרנו לישון בבית באותו יום. יש חששות, אבל בראש אתה יודע שאתה מוגן. הקבוצה של ערן הציבה אבטחה מחוץ לבית. בראש אתה יודע שאתה מוגן, אבל בלב הפחד קיים".

"יש לי קשיים מאז המקרה, אני לא מתביישת להגיד את זה", חשפה שי והמשיכה: "מה הכי קשה? שהילדים שלי היו צריכים לחוות את זה. זה הכי קשה לי. הם חיפשו היגיון, שאלו למה זה קרה. אין לי תשובה לזה. אתה מנסה להסביר את זה בדרכים אולי קצת יותר נעימות, אבל האמת היא שאין דרך כזאת. אני מדברת עם פסיכולוג, ועם ערן - הפסיכולוג הפרטי שלי".

שי זהבי סיכמה את דבריה עם עוד וידוי: "אני מפחדת להיות לבד בבית עכשיו, כן. לא דמיינתי שאני אהיה בסיטואציה הזאת, ואני לא אדם פחדן. הייתי יותר לבד מאשר עם ערן בשנים האחרונות לאור כל הנסיעות שלו. אני מקווה שאצליח לחזור למצב שבו לא אפחד. הדבר שאני הכי רוצה - הוא שיתפסו את האנשים. מוכנה לעשות הכל כדי שזה יקרה".