ביטון: "יהיה קשה לסרב להצעה טובה מישראל"

שחקנה של סלטיק ל"5 באוויר": "מחפש להיות שחקן מוביל ולזכות בתארים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.06.21 - 18:14
תחילת כתבה

אחרי 8 שנים בסקוטלנד, ניר ביטון הוא ללא ספק אחד הלגיונרים הבכירים של ישראל בשנים האחרונות. מי שהחל כקשר ולימים הוסב לעמדת הבלם, הפך לאי של יציבות בסלטיק. הישראלי סיכם בראיון ל"5 באוויר" את התקופה באי הבריטי, חשף מעבר לליגה הספרדית שנפל ברגע האחרון, הקשיים עם הקומץ הפרו פלסטיני בקהל הירוק ועל הרצון לסיים את הקריירה בישראל.

כשהיא אחרי 9 אליפויות רצופות, סלטיק פספסה העונה הזדמנות לרצף היסטורי של תארים בסקוטלנד אחרי שריינג'רס סיימה את הליגה במקום הראשון. "איבדנו את התואר בסלטיק, משהו שלא קרה מאז שהגעתי", אמר ביטון, "משהו שנתן לנו בומבה רצינית. אנחנו רוצים להחזיר את התואר בעונה הבאה. זו היתה שנה מאוד מוזרה. התחלנו העונה והיו חמישה מקרי קורונה. קל יותר להתאקלם כשיש קהל ויש לך לאן לצאת. אם המסעדות סגורות וחיי המשפחה סגורים, קשה יותר להתאקלם".

מסתבר כי ביטון היה קרוב מאוד לעזוב את סלטיק לפני מספר שנים לליגה בכירה בהרבה ופירט מדוע המעבר לא יצא לפועל. "היו לי הרבה ציפיות מעצמי שבדרך איפשהו התפקששו. בחירות לא נכונות, היתה לי פציעה ארוכה ששיבשה לי את התכניות בשיא הקריירה. בשנת 2016 היתה לי הצעה מאוד גדולה מאספניול והגיע ברנדן רוג'רס לסלטיק, מאמן גדול, שם ענק וסלטיק פנו לסוכן שלי דאז דודו דהאן. סלטיק זה לא מועדון שמשחרר בקלות, אבל הם פנו לדודו כדי למצוא קבוצה בשבילי, אבל ברגע שהגיע ברנדן... אני בנאדם עם הרבה מאוד אגו וברגע ששמעתי שהם רוצים להיפטר ממני כביכול, אז היה לי מאוד קשה לשמוע ממנו".

הבלם המשיך: "אחרי השבוע הראשון דודו מתקשר אליי ואומר לי: 'מה עשית, מטומטם'. הם לא רוצים לשחרר אותך. יכול להיות שבדיעבד הייתי יכול לעשות קצת יותר. אני לא מתחרט על שום דבר. כל דבר קרה לטובה. נשארתי במועדון ענק שאני אוהב ומעריך. זה מועדון שנתן לי את כל הבמה".

על עתידו במועדון סיפר: "הכדורגל הוא מאוד נזיל. כרגע יש לי חוזה בסלטיק. טוב לי שם. אני לא ממהר לעזוב או לחזור לארץ. אני לא במצב הזה. אני סוגר שנה שמינית בסלטיק".

ובכל זאת, יתכן מאוד והשחקן שגדל במ.ס אשדוד ימצא עצמו בחזרה בארץ הקודש בשנים הקרובות. "לא הגעתי למצב שאני רוצה לחזור לארץ. יש לי רצון באיזשהו שלב רצון לחזור לישראל, אני לא יודע אם זה בעוד שנה או שנתיים", סיפר ביטון, "אני לא שולל שום דבר. אם תבוא קבוצה בישראל ותראה לי שהיא מאוד רוצה אותי, יהיה לי קשה מאוד לסרב".

הבלם המשיך: "אם וכאשר אחזור לארץ, מה שאני מחפש זה להיות שחקן מוביל. ללכת על כל התארים, לנצח, קבוצה חזקה. הכסף הוא דבר חשוב בחיים, אבל לא הכל. אני בן 29, יש לי עוד ארבע שנים לתת מעצמי בטופ".

לסיום, התייחס ביטון לאוהדים הפרו פלסטינאים של סלטיק: "אני מקבל במועדון את כל התמיכה שאני רוצה. רוב האוהדים של סלטיק לא פרו פלסטין. זה קומץ. לכל אחד יכול להיות את הדעה שלו. זה לא נגדי אישית. יש המון אנשים באירופה ששונאים אותנו. אני לא חווה שנאה או אנטישמיות. כשיש מבצעים, אני מרגיש את זה. אנשים מבחוץ לא מבינים את הקונפליקט. אנחנו כביכול החזקים והם האנדרדוג".