הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מכשף באגף": עבדה יעשה את ההבדל בדרבי?

בסקוטלנד סימנו את שחקן סלטיק לקראת ריינג'רס. ההכנות כאן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.08.21 - 17:55
תחילת כתבה

לאחר שנחת על אדמת סקוטלנד, נכנס היישר להרכב סלטיק ובסערה פתח את הקריירה שלו כליגיונר עם 4 שערים ו-3 בישולים ב-8 משחקים, ליאל עבדה יעלה מחר (ראשון) לקרב המסקרן והמיתולוגי ביותר של הליגה הסקוטית, כשיתארח עם קבוצתו אצל גלאזגו ריינג'רס במסגרת המחזור הרביעי.

לקראת המשחק, ברשת "סקיי" בחרו ביהלום הישראלי כאחד שעשוי לעשות את ההבדל על כר הדשא. "לסלטיק יש מכשף באגף וזה ליאל עבדה", נכתב על הליגיונר. "הקבוצה הביאה את הישראלי במהלך הקיץ וההשפעה שלו היתה מיידית. עבדה השתלב ללא בעיה והפך במהירות לחביב הקהל, תוך שהוא גם סוחט ציון 10 עגול בניצחון קבוצתו 0:6 נגד סנט מירן בשבוע שעבר. השחקן הצעיר זינק במהירות קדימה, והוא יקווה להמשיך לבסס את עצמו כשחקן האהוב ביותר בסלטיק פארק גם הפעם".

עבדה ינסה בוודאי לשאוב מעט השראה מליגיונר ישראלי אחר שעלה להופעת הבכורה שלו ב"אולד פירם" - אייל ברקוביץ'. לפני למעלה ל-22 שנה עלה "הקוסם" ביחד על סלטיק למשחק מול הג'רס ועם צמד אדיר חגג על כר הדשא, אלא שלקבוצתו זה לא הספיק ובסופו של דבר היא נכנעה 4:2.

בכל הקשור למצב בטבלה, שתי הקבוצות צמודות זו לזו, במקומות ה-5 וה-6, כשלכל אחת עד כה 2 ניצחונות והפסד בודד. כזכור, בפעם הקודמת שהשתיים נפגשו היו אלה חניכיו של סטיבן ג'רארד למחוץ את היריבה הירוקה עם 1:4 חד משמעי, זאת לאחר שכבר הבטיחו את האליפות הראשונה שלהם מזה עשור, על חשבון אותה סלטיק.

בראייה היסטורית, מדובר כמובן באחד המפגשים הגדולים ביותר של הכדורגל האירופי. לא פחות מ-425 משחקים נערכו בין השתיים בכל המסגרות לאורך השנים, כשהמאזן מצביע על יתרון קל לריינג'רס עם 166 ניצחונות, לעומת 159 כאלה של סלטיק, כש-100 נוספים הסתיימו בתיקו.

בינתיים, גם מאמנו של הישראלי, אנג' פוסטקוגלו, מתרגש לקראת הדרבי הראשון שלו. "זה קסם, אני לא יכול לחכות", סיפר לקראת המשחק, "זה לא מסוג הדברים שבכלל חלמתי שאקח בהם חלק, גרתי במלבורן מרחק מיליון מיילים מכאן, איך בכלל יכולתי לדמיין את זה? בכל מקרה, זה משחק ענק שתמיד מקבל זרקור בבמה העולמית".