הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סולומון: "לא משנה כמה כסף אקבל, לא אלך למקומות כמו סין או דובאי

העתיד והחלומות ("מקווה ששחטאר דונייצק תשחרר אותי בשנה וחצי הקרובות"), המפגש נגד סקוטלנד במוק' מונדיאל 2022 ("יכולים לנצח שם, לא נפלנו מהם בעבר"), הפוסט של דאבור ("לא היה צריך להעלות את זה") ועוד. הכוכב הצעיר מדבר על הכל בפודקאסט "הנוסע המתמיד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.09.21 - 08:55

בעוד שבוע בדיוק (שלישי, 28 בספטמבר), מנור סולומון יפתח את עונתו השלישית ברציפות בשלב הבתים של ליגת האלופות - הישג בלתי רגיל לכדורגלן ישראלי בן 22. אך למרות שהתרגל ביחד עם שחטאר דונייצק להמנון המפורסם של המפעל היוקרתי ביבשת, סולומון לא רואה את עתידו באוקראינה, מכיוון שהחלומות שלו מתרחשים במחוזות אחרים לגמרי.

האזינו לפודקאסט המלא ->

בפודקאסט "הנוסע המתמיד" עם נדב יעקבי ואורי דגון, סולומון דיבר בפתיחות על עתידו, המשחק הקרוב של הנבחרת נגד סקוטלנד, השער האדיר מול אוסטריה, ערן זהבי, הפוסט של מואנס דאבור, פרשת עומר אצילי וגם סרט הקפטן במדים הלאומיים שבהחלט קורץ לו.

"שחטאר מאוד רוצה שאאריך את החוזה, אבל זה לא קורה", סיפר הכוכב הצעיר. "הסברתי להם את המטרה העיקרית. אני מאוד אוהב את המקום שלי ואת העיר, אבל הסברתי להם שהחלום שלי הוא להגיע לליגות הכי גדולות שיש והם מבינים את זה. אני צריך להמשיך להוביל את הקבוצה ובעזרת השם בשנה וחצי הקרובות הם יסכימו לשחרר אותי כי בינתיים הם בשום פנים ואופן לא מסכימים לכך".

"אם כסף היה העדיפות שלי מזמן הייתי חותם על חוזה חדש בשחטאר ולא הייתי חושב על דברים אחרים, אבל העדיפות הראשונה שלי היא הכדורגל - קודם כל להגיע הכי רחוק שאפשר ורק אח"כ הכסף. כסף זה חשוב, אבל הכדורגל והחלום לפני הכל. לא משנה כמה כסף אקבל, לא אלך למקומות כמו סין או דובאי כי אני רוצה להגיע לרמות הכי גבוהות. אני רק בן 22 ולשם אני מכוון".

כאמור, סולומון התייחס גם למפגש הקרוב נגד הסקוטים ואמר: "אנחנו יכולים לעשות שם תוצאה טובה. שיחקנו מולם כל כך הרבה פעמים ואני לא חושב שנפלנו מהם. ביום נתון אנחנו יכולים לנצח אותם. השער מול אוסטריה? לא יודע אם זה השער הכי גדול שלי, אבל בטח שאחד הגדולים. מבחינת יופי השער בנבחרת יותר יפה מזה מול ריאל מדריד. זה שער שאזכור כל החיים. הכי חשוב שעזרתי לנבחרת לנצח".

"ברור שערן זהבי הכי משמעותי בנבחרת ובחדר ההלבשה", המשיך. "כולם מעריכים אותו מאוד כי הוא עבר המון בקריירה, אנחנו לא חושבים שהוא מעל כולם. אנחנו שמחים שיש לנו את ערן כי הוא יכול לכבוש מכל מצב. מאז שנהייתי משמעותי בנבחרת, אני גם עוזר לו".

כשנשאל על הפוסט של מואנס דאבור שעורר סערה, ענה: "מואנס ואני חברים טובים, לפני הפוסט ואחרי הפוסט. מי שמכיר אותו יודע שהוא אחלה בן אדם, שהוא אוהב את ישראל ואת האזרחים ושונא מחבלים משני הצדדים. הוא עלה עם פוסט שברור שהוא לא היה צריך לעלות אותו ובדיעבד הוא לא היה מעלה אותו. הוא הסביר לנו, לשחקנים, שהוא לא התכוון למה שהוא העלה ושהוא מצטער על כך כי זה לא היה צריך להתפרש ככה וחבל לי שזה מה שהיה".

"אנחנו השחקנים ניסינו לעזור כשהבנו שהוא כן רוצה להיות חלק מאיתנו ושהוא כן אוהב את מדינת ישראל וכן רוצה לתרום", הוסיף. "אמרנו שנהיה איתו ונעזור לו כשיהיו קריאות בוז מהקהל. אפשר גם להבין את הקהל, זה בסדר, אבל אנחנו איתו ואנחנו נעזור לו להתגבר על רעשי הרקע האלה. אנחנו שמחים גם שהיו הרבה מחיאות כפיים אחרי שהוא יצא ואחרי הגול. לא צריך לערב פוליטיקה וכדורגל לרוב, אבל זה בסדר... מה שהיה".

על אצילי אמר: "לגבי עומר, אני לא מכיר אותו לפני באופן אישי, אבל שמעתי שהוא בחור מדהים. הוא גם התנצל והוא יודע שהוא טעה. מבחינתי כל החלטה שההתאחדות היתה לוקחת, אז ברור שאנחנו השחקנים היינו מקבלים. ברגע שעומר הגיע לנבחרת שמחנו. יש לו חברים בנבחרת והוא שחקן מעולה, ואנחנו שמחים שהוא איתנו".

סולומון כמובן לוטש עיניים לסרט הקפטן בנבחרת, אבל גם הוא יודע שהוא כנראה יצטרך לחכות כמה שנים עד שיענוד אותו: "אני לא חושב שזה יקרה בקרוב כי יש שחקנים יותר מנוסים. זה כן משהו שארצה בעתיד. אופיר מרציאנו, אלי דסה, דור פרץ, יש הרבה שחקנים שיכולים להיות קפטנים".