הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הקלסתרונים והשלל: פרטים חדשים מחקירת השוד בבית של ערן זהבי

יותר מארבעה חודשים אחרי, והחקירה עדיין בעיצומה. בהולנד חשפו מידע חדש: השודדים היו אגרסיביים, איימו על הילדים עם נשק חם והשאירו אחריהם אופניים ומסיכות. סרטון מהבריחה כבר פורסם בתקשורת המקומית, וכן גם תמונות של החשודים והשלל שנלקח. כל הפרטים בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.09.21 - 23:01
תחילת כתבה

ארבעה וחצי חודשים אחרי השוד האכזרי בבית משפחתו של ערן זהבי באמסטרדם, המשטרה המקומית חשפה פרטים חדשים מהחקירה בתכנית טלוויזיה ייעודית. בתכנית, נחשף תיאור מדוייק של הגנבים ו-וידאו שלהם בורחים על אופניים, כמו גם תיאור של הדברים שנגנבו מבית כוכב פ.ס.וו איינדהובן.

השוד, כזכור, התרחש ב-9 במאי בשעות אחר הצהריים. במהלך השוד, זהבי עצמו היה עם קבוצתו במשחק - אך אשתו וילדיו היו בבית, נקשרו ואויומו בנשק חם. על פי הדיווחים השונים, אשתו של זהבי גם הותקפה על ידי השודדים. "הושדדים היו גסים מאוד ודרשו תכשיטים ושעונים יקרי ערך", נאמר בתכנית. "הם איימו והיכו את האישה, חתכו חלק משערה ואפילו כיוונו אקדח לעבר הילדים".

מטרת התכנית, כאמור, היא לתפוס את השודדים. לשם כך, פורסמו קלסתרונים של השניים ומסלול הבריחה שלהם. שניהם מוערכים כבני 20, גובהם בין 1.65 ל-1.70 מטרים. האחד, שחום עור ולא מגולח, לבש חולצת פולו של TNT ומעיל שחור מעל, הוא היה נראה קצת עצבני. השני, זה עם הנשק, היה אגרסיבי יותר. יש לו שיער שחור מתולתל, והוא לבש מעיל בצבע ירוק זית ומסכה, שנותרה מאחור אך לא הובילה לתפיסתו.

שניהם, כאמור, ברחו על גבי אופניים ברחובות אמסטרדם והשאירו גם אותם מאחור (צפו בסרטון בנגן הווידאו למעלה). מדובר באופניי עיר שחורים מסוג B-TWIN מבית דקתלון. בנוסף, הם החזיקו מזוודה בצבע כסף - ככל הנראה עם השלל.

השלל שהשניים גנבו היה בעיקר מורכב מתכשיטים וכסף מזומן. הם לקחו שלושה שעוני רולקס, כולל תעודות קניה ואחריות שונות כדי להקל על המכירה ככל הנראה.