הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"העצמי? הסתכלתי על השמש, אך זה לא תירוץ"

זהבי ניסה להסביר, מאמן פ.ס.וו חטף: "למה לא הוציא אותו?"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.09.21 - 21:15
תחילת כתבה

ערן זהבי הוא מכונת השערים הכי משומנת שיש כיום לכדורגל הישראלי להציע, אך לעיתים, המכונה מקרטעת והכדור חודר לרשת הלא נכונה. זה בדיוק מה שקרה לכוכב פ.ס.וו ניום (שבת) במשחק מול ווילם II. זהבי כבש בדקה ה-20 שער עצמי די אומלל, ו-11 דקות לאחר מכן תיקן ושבר בצורת בת ארבעה משחקי ליגה.

בכך, זהבי הפך לשחקן הראשון בליגה ההולנדית שכובש לשני השערים באותו משחק מאז דצמבר 2018. האחרון שעשה זאת, היה לאסה שונה. "המחצית הראשונה התחילה בצורה מצערת במיוחד עבור ערן זהבי, אבל הוא תיקן אחרי התקפה לפי הספר", כתב העיתונאי ריק אלפרינק מ-ED. "ועדיין, אין ספק שזה לא המשחק של ערן זהבי, השער העצמי שלו היה כמעט לא ייאמן".

זהבי עצמו אמר בסיום: "אני לא מאמין, שיחקנו הרבה יותר טוב, היה לנו את המשחק בידיים אבל עשינו כמה טעויות. השער העצמי אחד מהם כמובן. הסתכלתי על השמש, אבל זה לא תירוץ. זה השער העצמי הראשון בקריירה שלי. אף אחד לא אשם, שיחקנו טוב והיו לנו הזדמנויות להכריע, אבל לא הצלחנו לעשות זאת ואיבדנו נקודות חשובות. נצטרך לקום ולהחזיר אותן".

מי שספג אש ובגדול הוא מאמן פ.ס.וו, רוג'ר שמידט. האוהדים תקפו אותו על השתהות בחילופים במהלך המשחק: "איך זהבי, גאקפו וגצה לא יוצאים?", שאל רטורית אחד מהם, "אנחנו בדקה ה-65". "כל הפרשנים בהלם, שמידט לא משנה". במחצית, תקף אותו פרשן בטלוויזיה ההולנדית, קנת' פרז (לשעבר שחקן אייאקס ופ.ס.וו) ואמר בפניו כי הוא "לא מנהיג". שמידט בחר לענות בעדינות וטען שזו "שאלה של השקפה".

אוהדי פ.ס.וו גם הם לא התלהבו מהמחצית הראשונה של זהבי: "לא ברור מה קורה עם זהבי בשבועות האחרונים, אבל זה לא נראה טוב. מרושל במסירות, מפסיד בדו קרבים, מחמיץ הזדמנויות. זה מאוד מתסכל".