הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הלך אחורה": למה קומפאני מאוכזב מרפאלוב?

הגנה שבאה ע"ח התקפה והיכולת שפחתה. קשר אנדרלכט בכותרות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.10.21 - 11:58
תחילת כתבה

בעונה שעברה, אנדרלכט סיפקה הצהרת כוונות כשהחתימה את מחזיק נעל הזהב בבלגיה, ליאור רפאלוב. מבחינתה, זו הייתה הדרך להוכיח שהמוניטין, היוקרה והכסף חזרו לבירת בלגיה. והציפיות מהישראלי, ניחשתם נכון, היו בהתאם - אלא שההתחלה באנדרלכט לא הייתה פשוטה עבור רפאלוב. אמש (שישי), הישראלי "זכה" לכתבת תחקיר בבלגיה שמספרת למה וינסנט קומפאני מאוכזב ממנו.

תחילה, בכתבה דיברו בשבחו של רפאלוב. "אין עוררין על איכויות הכדורגל הטהורות של ליאור", נכתב. "טכניקת הבעיטה הפנומנלית שלו לא נראתה הרבה זמן באנדרלכט, הוא הביא יעילות התקפית והוא מקצוען אמיתי. יחד עם ניסיונו, זו מתנה עבור הצעירים של אנדרלכט. ציפו ממנו להיות הערך המוסף, זה היה נראה שידוך מגן עדן על הנייר".

אלא שההגעה לאנדרלכט, כבר בתחילתה, לא הלכה כמתוכנן. באופן מפתיע, רפאלוב לא היה חלק מרכזי מההכנה של קומפאני. "הוא יהיה חשוב, לפעמים לרגעים ולפעמים לתקופות ארוכות יותר", העיד המאמן אז. "אנחנו מדברים הרבה, כנים אחד עם השני, יש לו מוטיבציה לעשות את ההבדל".

ואז הגיעו המשחקים הראשונים, ורפאלוב, זוכה נעל הזהב בבלגיה להזכירכם, עלה מהספסל. "לא בגלל הכדורגל, כמובן, אלא בגלל הכושר הפיזי והקונספט הטקטי", הסבירו בכתבה. "ועדיין, בכנות, זוכה נעל הזהב כרגע לא עונה על הציפיות שהובילו אותו לאנדרלכט".

עוד נכתב על הסיטואציה השונה אליה נחת רפאלוב. משחקן שקבוצתו עבדה בשבילו באופן כמעט מוחלט, הוא הפך לחלק ממערכת רחבה יותר. לפתע הישראלי צריך לעשות הגנה, ולעיתים זה בא על חשבון האנרגיות בהתקפה, כך נטען בבלגיה. "גם הכוח המתפרץ ויכולת הכדרור בהתקפה הלכה אחורה, הוא צריך לכבוש הרבה יותר שערים", סיכמו בכתבה.